Magnussen: Jestem bardzo szczęśliwy

Kevin Magnussen nie krył swojej radości ze zdobycia pierwszych punktów w sezonie 2020 podczas niedzielnego Grand Prix Węgier Formuły 1. Kierowca zespołu Haas przejechał cały wyścig na jednym komplecie opon, po tym jak ekipa tuż przed startem zrezygnowała z opon na mokrą nawierzchnię.

Taki ruch okazał się strzałem w 10. Zarówno Magnussen jak i Romain Grosjean awansowali do pierwszej piątki, gdy reszta stawki zjechała po nowe opony w trakcie pierwszych okrążeń wyścigu.

„Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Duńczyk. „Ekipa wezwała nas w odpowiednim i genialnym momencie przed startem wyścigu na okrążeniu instalacyjnym. Zespół wykonał niesamowitą zmianę. Niesamowite, że okazali mi tyle zaufania aby wypuścić mnie na takich oponach w takich warunkach, a były one zdradzieckie”.

Zmiana opon na okrążeniu formującym wymusiła start z alei serwisowej, ale nie przeszkodziło to Magnussenowi w utrzymaniu wysokiej pozycji: „Startowałem z alei serwisowej i byłem trzeci zaledwie po kilku okrążeniach. Wiedziałem, że nie będę zbyt długo na niej, ale trzymałem się dzielnie. Zastanawiałem się i pytałem ekipę gdzie skończymy i było to dziewiąte miejsce i byłem wstanie pokonać Ferrari i być przed McLarenem”.

Dziewiąte miejsce Magnussena dał ekipie Haas pierwsze punkty w sezonie 2020. Pomimo obiecującego początku, Romain Grosjean nie dorównał swojemu zespołowemu koledze i uplasował się na 15. pozycji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league