Kwiat: Nie czułem się komfortowo

Jak przyznał po wyścigu Daniił Kwiat to nie był satysfakcjonujący wyścig. Rosjanin będąc nie oponie miękkiej nie mógł przez dłuższy okres czasu poradzić sobie z Sebastianem Vettelem z Ferrari, który był na oponie pośredniej, a Kwiat miał wyraźnie lepsze tempo od Niemca.

Kierowca AlphaTauri ukończył wyścig na 12. miejscu, a jego strategia dwóch pit-stopów nie przyniosła spodziewanych efektów.

„Nie mogę powiedzieć, że to był satysfakcjonujący wyścig, ponieważ był dość frustrujący” – powiedział. „W samochodzie nie było tak komfortowo, jak to zwykle miejsce w niedzielę. Nadal musimy przyjrzeć się szczegółom i spróbować zrozumieć dlaczego - może zużycie opon nie było optymalne. Byłem zadowolony z mojego początkowego startu, miałem kilka fajnych walk z Ferrari i Ricciardo, więc pomyślałem, że mam dziś więcej do ugrania i ukończę [wyścig] na wyższej pozycji”.

Rosjanin wierzy, że weekend w Hiszpanii przyniesie zarówno jemu jak i jego ekipie sporo informacji i danych, z których będzie można wyciągnąć wnioski: „Myślę, że jest kilka rzeczy, których możemy się nauczyć z tego weekendu i powinniśmy sobie poradzić w następnych wyścigach”.

Obecnie Rosjanin ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league