Räikkönen: W końcu udało się zdobyć kilka punktów

Kimi Räikkönen pierwszy raz w tym sezonie zdobył punkty podczas Grand Prix. Fin mimo kraksy na początku wyścigu na torze Mugello i kary pięciu doliczonych sekund do czasu swojego wyścigu zajął dziewiąte miejsce.

Początek wyścigu nie był udany dla kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN. Fin był zamieszany kolizję kilku samochodów w drugim zakręcie toru Mugello, ale na jego szczęście nie doznał większych uszkodzeń: „Zdecydowanie nie był to płynny wyścig, ale w końcu udało nam się zdobyć kilka punktów, więc możemy być z tego zadowoleni” – powiedział Räikkönen.

„Mój wyścig zaczął się dość kiepsko, nie jestem pewien, co dokładnie wydarzyło się w drugim zakręcie, ale zostałem trafiony i doznałem wielu uszkodzeń. Ktokolwiek mnie uderzył, nie spodziewał się, że stawka zwolni tam tak bardzo, ale w każdym razie wypadek pozbawił mnie części podłogi i przedniego skrzydła. Uszkodzenia sprawiły, że prowadzenie samochodu było naprawdę złe i walczyliśmy z balansem, straciliśmy dużo docisku, ale ostatecznie nadal byliśmy w stanie cisnąć w przyzwoitym tempie”

Räikkönen zaliczył także bardzo wolny postój w boksach, który trwał przeszło 12 sekund: „Miałem wolny pit stop, ale na szczęście druga czerwona flaga przywróciła nas do walki. Potem dostałem karę za przekroczenie linii wjazdowej do pit stopu, co nie pomogło, ale po drugiej czerwonej fladze nadal byłem w stanie zrobić kilka dobrych okrążeń i ostatecznie straciłem tylko jedno miejsce”.

„Wyścig był daleki od idealnego, ale mimo wszystkich problemów wciąż przywieźliśmy ważne punkty. Wciąż trochę szkoda, ponieważ poczyniliśmy spore postępy i myślę, że mogliśmy skończyć jeszcze wyżej dzięki czystszemu popołudniu, ale mam nadzieję, że będziemy mieli lepsze występy w kilku następnych wyścigach”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league