Verstappen zaskoczony rozdzieleniem Mercedesów

Max Verstappen nie krył swojego zaskoczenia faktem, że udało mu się uzyskać drugi czas podczas kwalifikacji do Grand Prix na torze Soczi i tym samym rozdzielić duet Mercedesa.

„Wiedziałem, że jesteśmy nieco bardziej konkurencyjni niż to miało miejsce [w piątek], ale to niespodzianka być w pierwszym rzędzie. Jestem zadowolony z poprawy jakiej dokonaliśmy przez noc” – powiedział Verstappen. „Na początku kwalifikacji ryzykowne było myśleć o P3, ale myślę, że mogliśmy być dalej, ponieważ tak naprawdę nie znaleźliśmy dobrego balansu ze względu na zmiany kierunku wiatru. Tak jak powiedział Lewis, to bardzo ryzykowne aby znaleźć odpowiednią przyczepność w niektórych zakrętach, ale w Q3 dokonaliśmy kilku zmian i to zadziałało nieco lepiej, więc jestem usatysfakcjonowany tym”.

Dla Holendra był to dopiero drugi raz, kiedy zakwalifikował się do wyścigu w pierwszym rzędzie. Kierowca Red Bulla wystartuje do niedzielnego wyścigu na mieszance miękkiej: „Oczywiście startuję z nieco brudniejszej części toru, więc nie wiem jak bardzo to wpłynie na nasz start. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że Mercedesy są nieco szybsze, jeżeli chodzi o tempo wyścigowe, więc postaram się jak najlepiej, aby zostać z nimi i zobaczymy co się stanie”.

Podczas konferencji, kierowca Red Bulla zwrócił uwagę również na sam start i na to, że ma nadzieję, że nie zostanie znów wyeliminowany na początkowych metrach wyścigu, co miało miejsce podczas wyścigu o Grand Prix Toskanii: „Chciałbym mieć dobry start, a mówiąc o starcie mam na myśli to, że będę mieć pełną moc i byłoby to fajne i nie zostanę wyeliminowany, a po dwóch odpadnięciach myślę, że dobrze byłoby zdobyć kilka punktów”.

Verstappen przyznał również, że uważa swoje dzisiejsze okrążenie za jedno z lepszych w sezonie: „Myślę, że naprawdę wydobyliśmy dzisiaj więcej niż myśleliśmy, że jest to możliwe i możemy być z tego zadowoleni. P2 jest nieco zaskakujące i nie mówię tego bardzo często, ale myślę, że to było jedno z moich lepszych kółek kwalifikacyjnych i to jest bardzo dobre uczucie. Miałem nieco małe problemy podczas Q1 i Q2 związane z balansem samochodu i dokonaliśmy kilku małych usprawnień, aby to wszystko ustabilizować przed Q3, zwłaszcza podczas drugiego przejazdu. Wszystko zadziało i okrążenie było dobre. Oczywiście chcemy walczyć o pierwsze pola startowe i wygrane w tym roku, ale jest to nie możliwe w obecnym czasie, więc rozdzielenie obu Mercedesów jest bardzo satysfakcjonujące i cieszę się, że jestem w pierwszym rzędzie”.

Źródło: redbull.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league