Verstappen: Nikt nie wie, jak długo wytrzymają opony

Max Verstappen zakwalifikował się na trzeciej pozycji do niedzielnego Grand Prix Portugalii Formuły 1 w Portimão. Holender wystartuje do wyścigu na miękkich oponach, w przeciwieństwie do pierwszej dwójki z Mercedesa-AMG oraz startującego obok niego Charlesa Leclerca.

„Jestem zadowolony z kwalifikacji” – powiedział Verstappen. „Moje okrążenie w Q3 było całkiem niezłe, a trzecia pozycja na starcie jest dobra. Nowy asfalt sprawia, że trudno osiągnąć właściwą temperaturę opon i wszyscy mają z tym problem. Nie jesteśmy daleko za Mercedesami, więc jest o co walczyć w niedzielę”.

Verstappen chce wykorzystać miękkie opony na starcie: „Myślę, że start będzie ważny, bo będę mieć miękkie opony, a wszyscy wokół pośrednie. Nikt nie ma zbyt dużej wiedzy o tym, jaka będzie ich żywotność. Będziemy musieli wyczuć sytuację i dawać z siebie wszystko, a czynnik nieprzewidywalności ze strony opon może uczynić wyścig bardziej ciekawym”.

Kierowca Red Bulla ma nadzieję na ciekawy wyścig: „Jeżeli będzie do tego wiało i padało, to wyścig będzie jeszcze większą niewiadomą. Mam nadzieję, że niezależnie od warunków, będziemy w stanie wywierać presję na Mercedesach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league