Vettel: Leclerc jest w innej lidze

Piętnaste miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Portugali na pewnie nie jest tym, czego oczekiwał Sebastian Vettel. Niemiec, podobnie jak jego kolega z zespołu wyjechał w drugiej części kwalifikacji na mieszance pośredniej, ale tylko Charles Leclerc zdołał awansować do Q3. Vettel nie ukrywał zaskoczenia i rezygnacji z powodu tego, co pokazuje na torze jego partner z zespołu.

„Kolejny raz to nie były dobre kwalifikacje” – powiedział kierowca Ferrari. „Po pierwszym przejeździe miałem dobre odczucia i myślałem, że łatwo dostanę się do Q3. Podczas drugiego przejazdu nie mogłem uzyskać odpowiedniej temperatury opon i gwałtownie zahamowałem. Nie mam pojęcia, dlaczego ten samochód zachowywał się tak nieprzewidywalnie”.

Vettel nie chciał mówić o przewidywaniach co do wyścigu: „Następne pytanie proszę… ten wyścig to znów będzie bałagan”.

Czterokrotny mistrz świata nie potrafił wyjaśnić faktu, jak to możliwe, że jest wolniejszy od Charlesa Leclerca: „To nie tylko to, że zostałem przez niego pokonany. On jest w innej lidze. Robię wszystko co mogę. Nawet okrążenia którymi jestem usatysfakcjonowany są za wolne. Staram się dać z siebie i z mojego samochodu wszystko co mogę. Więcej nie jest już możliwe”.

To nie pierwszy raz, kiedy Sebastian Vettel nie kwalifikuje się do trzeciego segmentu kwalifikacji i przegrywa ze swoim partnerem z zespołu.

Źródło: f1-insider.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league