Häkkinen: Może problemem nie jest Albon, tylko Red Bull?

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Mika Häkkinen, zasugerował, że Red Bull Racing jest na tyle skoncentrowany na Maxie Verstappenie oraz dostosowaniu samochodu pod niego, że Alex Albon nie jest w stanie pokazać swoich umiejętności, zmagając się z tegoroczną konstrukcją ekipy z Milton Keynes.

Nie od dziś wiadomo, że Red Bull jest ukierunkowany na Verstappena, który w tym sezonie w zasadzie jako jedyny jest mniej więcej trzymać kroku Mercedesom, lub najmniej do niego traci. Sporą zasługą formy Holendra ma być dostosowany pod niego samochód, z którym jednocześnie nie może poradzić sobie Albon, a wcześniej – Pierre Gasly.

Häkkinen stwierdził, że kolejną przyczyną problemów Albona może być fakt, że jego uwagi dotyczące prowadzenia się samochodu nie są w takim samym stopniu brane pod uwagę, co tylko potęguje różnicę między zespołowymi kolegami.

„Jak powiedziałem wcześniej, Red Bull Racing cierpi z powodu skupienia się na jednym samochodzie w wielu wyścigach i po raz kolejny widzieliśmy trudny wyścig w wykonaniu Alexa Albona, który ukończył ze stratą okrążenia do kolegi z zespołu” – napisał Häkkinen w swojej kolumnie dla Unibetu.

„To niezwykłe, ponieważ Alex jest przecież zdolnym kierowca, tak jak przed nim Pierre Gasly, jednak prowadzenie drugiego samochodu Red Bulla wydaje się być problemem. Jestem przekonany, że Christian Horner zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dla nich szybkie znalezienie rozwiązania. Ustawienia samochodu, która są zbyt mocno nastawione pod Verstappena mogą być przyczyną i naprawdę zauważalne jest, o ile bardziej konkurencyjny jest Pierre od momentu powrotu do juniorskiego zespołu Red Bulla”.

W przeddzień Grand Prix Portugalii Horner zapowiedział, że wyścigi w Portimão będą kluczowe dla Albona w kontekście ewentualnego przedłużenia współpracy z Tajem na sezon 2021. Jak dotychczas Albon wywalczył jedno podium na torze Mugello, zaś w klasyfikacji kierowców plasuje się na ósmym miejscu z dorobkiem 64. punktów, tracąc do czwartego Daniela Ricciardo 16 oczek.

Źródło: unibet.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league