Hamilton: Nie gwarantuję, że w przyszłym roku będę ścigał się w F1

Lewis Hamilton twierdzi, że nie ma gwarancji na to, że w przyszłym roku zobaczymy go w stawce Formuły 1. Hamilton zdobył dzisiaj swoje 93. zwycięstwo w karierze. Brytyjczyk wraz z kolegą z zespołu, Valtterim Bottasem zameldowali się jako pierwsi na mecie dzisiejszego wyścigu, dając Mercedesowi siódme z rzędu mistrzostwo konstruktorów.

Sześciokrotnemu mistrzowi świata, kontrakt wygasa pod koniec tego roku. Jednak obie strony zapowiedziały, że dojdzie do rozmów, kiedy będzie wiadome, kto zdobędzie mistrzostwo. W ostatnim czasie, przedmiotem spekulacji była przyszłość szefa Mercedesa, Toto Wolffa. Mówi się o tym, że może on ograniczyć swoją działalność przy prowadzeniu zespołu. Do całej sytuacji odniósł się sam Lewis Hamilton.

„Nie wiem, czy będę tutaj w przyszłym roku, więc w tej chwili nie jest to dla mnie problemem. Toto i ja prowadzimy ze sobą wiele rozmów. Jestem świadomy tego, gdzie on jest mentalnie i sądzę, że razem niesiemy i dzielimy dużą wartość” – tłumaczy Brytyjczyk. „Jestem tu od dawna i zdecydowanie rozumiem chęć odsunięcia się od tego wszystkiego i poświęcenia się rodzinie. Nie wiem, kto go może zastąpić, jest liderem. Nie wybiera osób, które nie są w stanie zrobić swojej pracy. Wierzę, że znajdzie odpowiednich ludzi”.

Kierowca Mercedesa również zaznacza, że czas szybko leci, a jego kariera już jest bliżej finiszu: „Oczywiście, czuję się świetnie. Mógłbym działać jeszcze przez wiele miesięcy, ale Toto i ja mamy swój termin ważności do spożycia. Jest wiele rzeczy, które pozostaje w mojej głowie. Chciałbym być tutaj w przyszłym roku, ale nie ma na to żadnej gwarancji. Jest wiele rzeczy, które interesuje mnie po karierze, więc czas pokaże”.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league