Hamilton zdruzgotany koniecznością opuszczenia GP Sakhiru

Lewis Hamilton napisał, że czuje się zdruzgotany z powodu braku możliwości wzięcia udziału w najbliższym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Sakhiru z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

W poniedziałek rano Mercedes potwierdził, że Hamilton wielokrotnie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie weźmie udziału w nadchodzącym GP Sakhiru. Siedmiokrotny mistrz świata poddał się samoizolacji w Bahrajnie zgodnie z wytycznymi, zaś sam Mercedes ma wkrótce podać nazwisko zastępcy Brytyjczyka na najbliższą rundę.

Dla Hamiltona będzie to pierwszy opuszczony przez niego wyścig od swojego debiutu w Formule 1, który zaliczył na początku 2007 roku. Nie poinformowano, od kogo mógł zarazić się reprezentant Mercedesa. Jednocześnie to trzeci kierowca z obecnej stawki, który otrzymał pozytywny wynik testu – wcześniej koronawirus dotknął duet Racing Point: Sergio Péreza oraz Lance’a Strolla.

Hamilton na swoich profilach społecznościowych wyraził ogromny smutek z powodu zaistniałej sytuacji, jednak przyznał, że ma na szczęście łagodne objawy i poprosił wszystkich, aby starali się zachować ostrożność.

„Jestem zdruzgotany, że nie będę się ścigać w ten weekend” – napisał Hamilton.

„Od momentu rozpoczęcia sezonu w czerwcu wraz z moim zespołem podejmowaliśmy wszelkie możliwe środki ostrożności i wszędzie przestrzegamy przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Niestety, mimo zwrócenia trzech negatywnych wyników w ostatnim tygodniu, wczoraj rano obudziłem się z łagodnymi objawami i poprosiłem o kolejny test, który dał pozytywny wynik. Natychmiast poddałem się 10-dniowej samoizolacji”.

„Jestem ogromnie rozczarowany, że nie będę mógł ścigać się w ten weekend, ale moim priorytetem jest przestrzeganie protokołów i staranie się o ochronę innych. Naprawdę mam szczęście, że czuję się dobrze i mam łagodne objawy. Zrobię, co w mojej mocy, aby utrzymać formę i być zdrowym. Proszę, uważajcie na siebie. Nigdy nie można być zbyt ostrożnym. Dla nas wszystkich są to niepokojące czasy i musimy upewnić się, że dbamy o siebie oraz innych”.

Nie wiadomo jeszcze, czy Hamilton wystartuje w kończącym sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Jego samoizolacja kończy się w następny czwartek, a ponadto będzie musiał zwrócić ujemny wynik testu, aby móc wejść do padoku w piątek.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league