Russell potrzebuje odpoczynku, wciska niewłaściwe przyciski w Mercedesie

Ubiegłoroczny debiutant w Formule 1 George Russell zaledwie w środę dowiedział się o tym, że zastąpi Lewisa Hamiltona za kierownicą mistrzowskiego samochodu Mercedesa-AMG w Grand Prix Sakhiru. Brytyjczyk zajął drugie miejsce w klasyfikacjach i jak podkreśla, ostatnie dni były bardzo intensywne.

„Bardzo się cieszę, że ustawię się na drugim polu startowym” – powiedział Russell. „To oczywiście frustrujące przegrać tak niewielką różnicą, ale Valtteri był w formie przez cały weekend. Miałem bardzo kiepski trzeci trening i musiałem po nim wrócić do swojego pokoju, położyć się i rozluźnić. Jestem więc zadowolony”.

Zapytany o to, co zrobi po powrocie do hotelu, stwierdził: „Muszę mieć na uwadze wszystko, czego nauczyłem się w ten weekend i muszę robić to, co zawsze. Potrenować puszczanie sprzęgła, spojrzeć na dane z drugiego treningu z dużym obciążeniem paliwa, żeby zrozumieć, gdzie byłem mocny, a gdzie nie i co muszę zrobić jutro, sprawdzić strategię. Muszę się też zrelaksować, bo ostatnie cztery dni były bardzo chaotyczne i wyczerpujące psychicznie. Najważniejsze więc dla mnie to dobrze się wyspać”.

Brytyjczyk przyznaje, że poprzedni weekend w Bahrajnie miesza mu w głowie: „Chyba byłoby lepiej, gdybym nie ścigał się na tym torze w zeszłym tygodniu. Cały czas hamowałem w konkretnym miejscu, skręcałem w innym i robiłem inne konkretne rzeczy. A ten samochód jest zupełnie inny. Muszę się nauczyć nowych procedur, nowych przycisków. W pierwszym treningu ciągle wciskałem niewłaściwe przyciski i nawet w kwalifikacjach włączyłem bieg neutralny zamiast czegoś innego”.

Russell był pełen podziwu dla swojego zespołowego kolegi Valtteriego Bottasa: „Przez lata Valtteri mocno cisnął Lewisa w kwalifikacjach. Statystycznie, była między nimi tylko jedna dziesiąta, a wiemy jak dobry jest Lewis. Cieszę się, że po dwóch dniach przygotowania jestem tuż za nim. Zobaczymy, co da się zrobić w niedzielę”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league