Alonso: Możemy równie dobrze walczyć o 6., jak i o 15. miejsce

Fernando Alonso, który w tym roku wraca do Formuły 1 wraz z zespołem Alpine, stwierdził, że wszelkie prognozy dotyczące formy francuskiej stajni będą odważne i tylko tor pokaże, jaka będzie faktyczna forma stajni.

Alonso niedawno uległ wypadkowi na rowerze, w którym doszło do złamania górnej szczęki, przez co Hiszpan musiał poddać się operacji. Pobyt w szpitalu był jednak stosunkowo krótki i teraz kierowca odpoczywa w swoim domu z zamiarem powrotu do treningów w niedługim czasie. Alpine zapowiedziało, że Alonso będzie gotowy na przedsezonowe testy, które odbędą się w dniach 12-14 marca w Bahrajnie.

 Dwukrotny mistrz świata F1 nie chciał jednak dokonywać przewidywania formy swojej oraz zespołu w tym roku, dodając, że jakiekolwiek predykcje będą możliwe po testach.

„Nie zacząłem jeszcze o tym myśleć – jesteśmy jeszcze na bardzo wczesnym etapie przygotowań” – powiedział Alonso, cytowany przez oficjalny magazyn Formuły 1. „Być może po zimowych testach można zacząć wyobrażać sobie pierwszy wyścig oraz miejsce, jakie można zająć. W tej chwili jednak nie myślałem o tym”.

„Realistycznie musimy twardo stąpać po ziemi, wiedząc, że nawet jeśli są jakiekolwiek zmiany na ten rok, nie są one ogromne, więc osiągi nie będą znacząco różnić się w porównaniu z poprzednim sezonem. Myślę, że Mercedes będzie na czele, za nimi znajdzie się Red Bull, a dalej dojdzie do walki między kilkoma zespołami. Alpine będzie w środku tej grupy ekip i ciekawe, kto lepiej dostosuje się do nowych przepisów. Moim zdaniem różnice będą bardzo małe, więc równie dobrze możemy walczyć o szóste lub siódme miejsce, ale tak samo o 15. Naszym zadaniem będzie regularny pobyt w czołowej dziesiątce”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league