Ocon: Z łatwością zrealizowaliśmy dzisiejszy program

Esteban Ocon przyznał, że jest zadowolony z pierwszego dnia testów F1 na torze Sakhir. Kierowca zespołu Alpine pokonał łącznie 129 okrążeń toru w Bahrajnie.

Pierwszy dzień zimowych testów to dla wszystkich zespołów wielka niewiadoma. W tym roku szczególnie ważne jest, aby bezproblemowo wypełnić założony program, ze względu na jedynie trzy dni testowe przed startem sezonu.

Zespół Alpine F1 Team wydaje się dobrze przygotował do tego wyzwania, dzięki czemu solidną prace na obiekcie Sakhir mógł wykonać Esteban Ocon. Francuz mimo panującej po południu burzy piaskowej zdołał przejechać 129 okrążeń, plasując się na trzecim miejscu w tabeli najlepszych czasów.

„Dzisiaj wszystko poszło dobrze i to był zdecydowanie dobry pierwszy dzień w szkole!” – powiedział Ocon.  „To był solidny wynik dla zespołu. Z łatwością ukończyliśmy program, a pod koniec dnia mieliśmy nawet czas na treningi z zespołem pit-stopów, co było całkiem miłe, ponieważ oznaczało to, że mogliśmy sprawdzić różne warianty zdarzeń podczas wyścigu”.

„Zaliczyliśmy kilka przyzwoitych okrążeń i nauczyliśmy się wszystkiego, co chcieliśmy osiągnąć i właśnie tego potrzebujesz podczas dni testowych”.

„Mieliśmy też do czynienia z różnymi warunkami: rano upał, potem silne porywy i po południu burza piaskowa, czyli prawie wszystko oprócz deszczu. To było interesujące, ale zrobiliśmy to, co musieliśmy i nie mogę się doczekać ponownej jazdy samochodem w ten weekend ”.

Źródło: Informacja prasowa Alpine Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league