Alonso: Tęskniłem za tym uczuciem!

Wracający po dwuletniej przerwie do F1 Fernando Alonso, wystartuje do Grand Prix Bahrajnu z dziewiątej pozycji. Hiszpan po sobotnim dnu nie krył zachwytu nad możliwością ponownego poprowadzenia bolidu w kwalifikacjach.

Hiszpan, jako jedyny z zespołu Alpine zakwalifikował się do Q3, przy okazji dystansując kolegę z ekipy Estebana Ocona, który odpadł już w Q1. „Musimy być zadowoleni z dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej, ponieważ nie byłem do końca przekonany o balansie samochodu podczas żadnej z rozegranych sesji treningowych w ten weekend” – powiedział Alonso. „Jednak w kwalifikacjach temperatura była dużo niższa i mogłem trochę lepiej zaatakować i poczuć samochód”.

„Ponowna jazda tymi samochodami przy niskim zużyciu paliwa i szczytowych osiągach opon są naprawdę ekscytujące! Kwalifikacje są zawsze niesamowite w Formule 1. Tęskniłem za tym uczuciem!”.

Dla Alonso dziewiąta pozycja startowa jest dobrym punktem wyjścia do ataku i taki plan na jutro ma dwukrotny mistrz świata F1. „Plan na jutro to atak i zdobycie punktów. Postaramy się nadrobić kilka pozycji z naszej pozycji startowej, ale musimy uważać na samochody wokół nas, ponieważ niektórzy konkurenci startują na pośrednich oponach, więc będzie to bardzo zacięty wyścig ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league