Verstappen: Miałem tylko jedną szansę

Max Verstappen do ostatniego okrążenia walczył o zwycięstwo w niedzielnym Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Holender przegrał jednak pojedynek z Lewisem Hamiltonem, mimo że wyprzedził go na cztery okrążenia do mety.

„Mercedes wykonał wcześniejszy pit-stop, a my trzymaliśmy się naszej strategii, która działała” – powiedział kierowca Red Bulla. „Problem w tym, że tymi samochodami trudno się wyprzedza i gdy ma się pozycję na torze, daje to dużą przewagę. Gdy tylko zbliżyłem się do Lewisa miałem jedną szansę i wyjechałem poza tor w czwartym zakręcie, więc musiałem oddać pozycję. Potem moje opony nie były już w wystarczająco dobrym stanie, aby wywierać presję”.

„Musimy patrzeć na pozytywy. Walczymy z Mercedesami, a to świetnie. Rozpoczęliśmy sezon dobrze i zdobyliśmy dobre punkty dla zespołu. Przeanalizujemy, co możemy zrobić lepiej, bo zawsze jest co poprawić. Świetnie było zdobyć 200. podium dla Hondy, a teraz skupiamy się na kolejnym wyścigu”.

Drugie miejsce było najlepszym rozpoczęciem sezonu w wykonaniu Verstappena. Holender tylko raz wcześniej stawał na podium inauguracyjnego wyścigu, dwa lata temu w Australii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league