Hamilton: Nie spodziewałem się być przed Red Bullami

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewis Hamilton wywalczył swoje 99. w karierze pole position podczas kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Brytyjczyk wykorzystał błąd Maxa Verstappena, aby pierwszy raz w tym sezonie pokonać go na dystansie jednego okrążenia.

„To był oczywiście świetny dzień” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Z pewnością nie spodziewałem się, że będziemy przed obydwoma Red Bullami. Byli szybcy przez cały weekend, nawet sześć dziesiątych sekundy przed nami. Nie wiedzieliśmy, gdzie będą w stosunku do nas, ale od początku weekendu samochód sprawia lepsze wrażenie, więc szacunek dla całego zespołu za ciężką pracę nad znalezieniem ustawień”.

Hamilton wskazał na szereg czynników, które przyczyniły się do pokonania rywali z Red Bulla: „Ten tor składa się z samych średnio-szybkich i szybkich zakrętów, więc chyba dlatego zmniejszyliśmy stratę. Temperatury są też dużo niższe, co zbliżyło nas do Red Bulla. Są jednak bardzo mocni i będę musiał jechać perfekcyjnie, jeśli mam się przed nimi utrzymać i mieć szansę na zwycięstwo”.

Drugi z kierowców Mercedesa-AMG Valtteri Bottas uplasował się na odległej, ósmej pozycji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league