Ricciardo: Jestem zadowolony z naszych postępów

Daniel Ricciardo w kwalifikacjach do niedzielnego Grand Prix Emilii-Romanii wywalczył 6. pozycję. Kierowca McLarena stwierdził, że weekend nie był udany, jednak udało mu się poprawić i osiągnąć dobry wynik w kwalifikacjach. Błąd Lando Norrisa, oznacza, że po raz drugi w tym sezonie Australijczyk wystartuje przed swoim zespołowym kolegą.

Podczas treningów Daniel Ricciardo najwyżej uplasował się na 10. pozycji, tym bardziej zadowolony był z uzyskanego w kwalifikacjach wyniku: „Przez cały weekend nie byłem w pierwszej szóstce, prawdopodobnie nie byłem nawet blisko. Myślę, że postęp w kwalifikacjach był naprawdę zachęcający. Wciąż nie było to najlepsze okrążenie w Q3, czy też nie jest to coś, z czego jestem naprawdę zachwycony. Opuszczę dzisiaj tor, czując się nieco bardziej optymistycznie niż prawdopodobnie wczoraj”.

W pierwszych kwalifikacjach sezonu na torze Bahrain International Circuit kierowcy McLarena również startowali z 6. oraz 7. pozycji. Daniel Ricciardo swój pierwszy sezon w nowym zespole wydaje się zaczynać w świetnym stylu. Sam bardzo pozytywnie opisuje współprace z zespołem: „Pracowaliśmy dobrze jako zespół, aby dojść do siebie po trudnym piątku, więc dziękuję zespołowi tutaj i w fabryce za ich ciężką pracę. Nie powiedziałbym, że jestem zachwycony, ale z pewnością jestem zadowolony z naszych postępów”.

Szef zespołu McLarena, Andreas Seidl przyznał, że pozycję zajęte przez kierowców w kwalifikacjach ponownie stawiają zespół w silnej pozycji. Oznajmił również, że Daniel Ricciardo nie czuł się tak komfortowo w bolidzie, jak czuł się Lando Norris, mimo wszystko wykonał świetną robotę. Andreas określił również cele na wyścig: „Koncentrujemy się w pełni na wyścigu. Prognoza pogody przewiduje deszcz na jutrzejsze popołudnie. Mamy nadzieję ponownie zdobyć dobre punkty”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league