Ricciardo: Minie trochę czasu, zanim dostosuję się do McLarena

Daniel Ricciardo przyznał, że minie trochę czasu, zanim będzie w stanie pokazać swoją najlepszą formę w zespole McLaren, dodając, że nie miał problemów z przepuszczeniem wyraźnie szybszego Lando Norrisa podczas wyścigu Formuły 1 na torze Imola o Grand Prix Emilii-Romanii.

Ricciardo, który przed rozpoczęciem tego sezonu przeszedł z Renault do McLarena, co prawda był szybszy od Norrisa w sobotnich kwalifikacjach, lecz w wyścigach jak dotąd górą był Brytyjczyk. Na torze Imola Ricciardo otrzymał instrukcję przepuszczenia Norrisa, do której Australijczyk szybko się dostosował. Polecenie zespołu ostatecznie się opłaciło, ponieważ Norris stanął na najniższym stopniu podium, zaś Ricciardo był szósty. Jak stwierdził Ricciardo, nie był wystarczająco szybki, aby spróbować uzyskać taki sam wynik, jak kolega z zespołu, dlatego decyzja ekipy była słuszna.

„Właśnie z tego powodu musiałem przełknąć swoją dumę… zespół był wystarczająco uczciwy. Dał mi on czas potrzebny na pokazanie mojego tempa, które nie było wystarczające. Nie zamierzam wdawać się w żadne bójki” – powiedział Ricciardo w rozmowie ze Sky Sports F1.

Australijczyk, który jeszcze nie tak dawno jeździł w barwach Red Bulla i Renault, wyjaśnił, skąd wynika lepsza forma Norrisa w wyciągu.

„Nie sądzę, żebym tego nie docenił. Doskonale zdawałem sobie z tego sprawę, kiedy zmieniałem środowisku z Red Bulla na Renault, ale tak… wygląda na to, że chyba zajmie to trochę czasu. Sezon jest długi, to był dopiero drugi wyścig. Oczywiście już chciałbym być szybszy, ale w momencie siódmego wyścigu, gdybym spojrzał na to, co było w wyścigu numer dwa, prawdopodobnie się zaśmieję”.

„Może za kilka wyścigów będzie dobrze. To dziwne – jest to coś w rodzaju pamięci mięśniowej, w której masz wyrobione przyzwyczajenia z innego samochodu, których próbujesz się pozbyć. Nie wiem, czy to złe nawyki. Muszę po prostu pokonywać kolejne okrążenia i zrozumieć. Oczywiście Lando miał solidny wyścig i zdobył podium – myślę, że lepiej jest tak, niż gdyby był na 12. miejscu i w ogóle nie wykazalibyśmy tempa”.

McLaren zaliczył solidny początek sezonu. Ekipa z Woking po dwóch wyścigach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Źródło: skysportsf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league