Verstappen: W walce o tytuł potrzebne jest inne podejście

Max Verstappen zapowiedział zmianę podejścia w tym roku, mając świadomość, że ma realną szansę na walkę o tytuł mistrza świata Formuły 1.

Red Bull zalicza najlepszy początek sezonu od początku ery silników hybrydowych. Jak dotąd Lewis Hamilton z Mercedesa oraz Verstappen z Red Bull Racing mają po jednym pole position i jednym zwycięstwie. W poprzednich latach niepodzielnie rządziła i dzieliła niemiecka stajnia, jednak tym razem Red Bull zdaje się mieć równe szanse, przynajmniej na tym etapie sezonu. Verstappen uważa, że tempo okazane przez RB16B wskazuje, że konieczna będzie zmiana podejścia do weekendów wyścigowych, aby nie popełniać niepotrzebnego ryzyka i tracić punktów.

„Trzeba zrozumieć, że jeśli nie jest to twój dzień, trzeba zadowolić się danym wynikiem. W przeszłości mieliśmy samochód, w którym mogliśmy wygrać wyścigi, ale wiedzieliśmy, że nie walczymy o mistrzostwo, więc można było podjąć większe ryzyko” – powiedział Verstappen.

„Oczywiście, kiedy walczysz o tytuł lub przynajmniej wiesz, że możesz być częściej konkurencyjny, twoje podejście zmienia się, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na utratę zbyt wielu punktów w weekend, kiedy nie prezentujesz swojej najlepszej formy. Musimy upewnić się zatem, że nawet jeśli weekend nie przebiega idealnie, nadal zdobędziemy wiele punktów”.

Holender podkreślił jednak, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby dokonać jakiejkolwiek oceny formy czołowych zespołów.

„W tej chwili trudno dostrzec prawidłowość. Jesteśmy obecnie na zbyt wczesnym etapie sezonu i myślę, że nadal jest jeszcze kilka rzeczy, które można zmienić w samochodzie i zrobić to lepiej. Musimy poczekać i zobaczyć. Wiele zależy od układu toru, niezależnie od tego, co wydarzy się w kwalifikacji czy wyścigu. Widzę jedynie, że jesteśmy bardzo blisko. Obaj musimy spróbować i wykonać doskonałą pracę, aby móc siebie nawzajem pokonać”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze