Alonso zapowiada jeszcze lepsze tempo po solidnym piątku dla Alpine

Fernando Alonso powiedział, że bardzo dobra prędkość zaprezentowana podczas piątkowych sesji treningowych przed GP Portugalii nie jest jeszcze ostatecznym pokazem formy i zapowiedział, że w sobotę należy oczekiwać od Alpine kolejnej poprawy.

Poranek dla francuskiego zespołu był dość spokojny. W pierwszym treningu na torze Algarve Esteban Ocon i Alonso zajęli odpowiednio 10. i 14. miejsce. Z kolei w FP2 duet Alpine podczas przejazdów kwalifikacyjnych był w stanie uzyskać piąty (Alonso) i szósty (Ocon) czas. Różnica między nimi prezentowała się na poziomie zaledwie 0,015 sek., zaś strata do lidera – Lewisa Hamiltona – także była niewielka i wyniosła tylko 0,383 sek.

„Było dobrze – byliśmy dzisiaj zadowoleni z samochodu” – powiedział Alonso. „Od pierwszego okrążenia czuliśmy się komfortowo i nie zmienialiśmy zbytnio ustawień, ponieważ wydawało się, że wszystko jest w miarę w porządku. Miejmy nadzieję, że jutro będziemy w stanie utrzymać tempo. Pozycje nie będą się zbytnio różnić w porównaniu z Imolą czy Bahrajnem. Nie sądzę, żeby były jakieś duże zmiany w kolejności w stawce, był to po prostu inny piątek, być może mamy inne podejście w porównaniu do innych zespołów. Ogólnie zaliczyliśmy dobry piątek i jutro możemy pokazać jeszcze więcej”.

Ocon spodziewa się z kolei, że walka o czołową dziesiątkę w kwalifikacjach będzie niezwykle zacięta. Choć w drugim treningu najlepsza dwunastka kierowców zmieściła się poniżej bariery jednej sekundy, Francuz pozostaje optymistyczny, twierdząc, że Alpine może być w ten weekend czwartą siłą w stawce.

„Myślę, że jutro różnice będą niewielkie” – stwierdził Ocon. „Patrząc na to, jak blisko siebie są wszyscy, zapowiada się ciężka walka z rywalami. Ten tor stanowi wyzwanie dla każdego kierowcy. Przyczepność jest lepsza w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale nadal jest dość nieprzewidywalnie. [Nasze tempo] było wystarczająco dobre na dziś, ale jutro może być ciasno”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze