Czy Colton Herta pojedzie w treningu Formuły 1?

W wieku 21 lat, Colton Herta jest już czterokrotnym zwycięzcą wyścigów IndyCar, a sezon 2020 zakończył na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Po zdominowaniu ostatniego wyścigu na ulicach St. Petersburga, nazwisko Amerykanina znów zaczęto przymierzać do Formuły 1.

Zawodnik Andretti Autosport większość swojej juniorskiej kariery spędził w Europie, by dopiero niedawno powrócić do Stanów Zjednoczonych. Jego talent jest więc dobrze znany w tutejszym środowisku, a kolejne triumfy za oceanem sprawiają, że trudno o nim zapomnieć. Teraz temat podjął między innymi Mario Andretti. Według Amerykanina, Herta posiada wszystkie cechy niezbędne do bycia kierowcą F1 i gdyby któregoś dnia trafił do stawki, Amerykanie oszaleliby nie tylko na punkcie młodego zawodnika, ale i samej serii.

Podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami, zapytaliśmy Günthera Steinera, czy możemy liczyć na to, że Herta pojawi się w jednym z treningów Formuły 1 z racji tego, że Haas to amerykański zespół.

„Nie rozmawiałem z nim i nie znam go osobiście, więc nie mogę na to pytanie odpowiedzieć” – odparł Steiner. „Nigdy mnie o to nie zapytał, że chciałby testować. Jak wiesz, prywatne testy są możliwe, ale w dwuletnim samochodzie, ale my takich nie mamy. Obecnie nie wiem, czy posiada superlicencję, ale mogę powiedzieć, że Colton wykonuje niesamowitą pracę w IndyCar”.

Poproszony o wyjaśnienie, dlaczego Haas nie może zorganizować testu w dwuletnim aucie, dodał: „Istnieją jako samochody demonstracyjne, ale nie mamy do nich silników i skrzyni biegów, a bardzo trudno je zdobyć”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1