Verstappen: Jestem zadowolony z kwalifikacji

Wicelider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Max Verstappen wystartuje z pierwszego rzędu do niedzielnego Grand Prix Hiszpanii. Holender o zaledwie trzy setne sekundy przegrał kwalifikacje z Lewisem Hamiltonem.

„To były dobre kwalifikacje” – powiedział kierowca Red Bulla. „W Q1 nie było łatwo, bo wiatr zmienił kierunek i nie miałem dobrego balansu. Rozwiązaliśmy to jednak na Q2 i mieliśmy całkiem niezłe okrążenie. Warunki były idealne, ale mimo to w Q3 pojechałem jeszcze szybciej. Było trochę żwiru w 13. zakręcie, więc nie można było pojechać normalną linią, ale tak samo było dla wszystkich. To było dobre okrążenie i szczerze mówiąc, jestem zadowolony z tego, jak poszły kwalifikacje”.

Verstappen odniósł w tym sezonie jedno zwycięstwo na torze Imola, które nie przyszło po starcie z pole position: „Trudno to przewidzieć. Mieliśmy niezłe tempo na długich przejazdach, ale [Mercedesy] także były mocne. Wiadomo, że trudno jest tu wyprzedzać i jechać jeden za drugim, więc musimy zobaczyć, co będzie jutro. Zawsze patrzę na to z optymizmem i wiem, że wykonamy dobrą robotę i będziemy mieli dobry wyścig. Mam nadzieję, że różnice będą równie małe”.

Będzie to 18. w karierze start kierowcy Red Bulla z pierwszej linii. Jego zespołowy kolega Sergio Pérez zakończył kwalifikacje na ósmej pozycji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league