Norris niezadowolony z zachowania Mazepina

Lando Norris nie był zadowolony z sytuacji, która miała miejsce pomiędzy nim, a Nikitą Mazepin w ostatnim sektorze podczas pierwszej części kwalifikacji Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii.

Kierowca McLrena był na swoim szybkim okrążeniu, kiedy napotkał na korek w ostatniej szykanie hiszpańskiego toru i tylko kierowca Haasa nie ustąpił Norrisowi, co zaważyło na jego czasie. Po tym incydencie, Brytyjczyk musiał zjechać po nowy komplet miękkich opon, aby uzyskać czas i przejść bezpiecznie do Q2. Po kwalifikacjach kierowca nie chciał rzucać nazwiskami, ale był bardzo poirytowany zachowaniem kierowcy Haasa.

„Każdy zjechał mi z drogi oprócz jednej osoby i nie rzucać nazwiskami, bo to niesprawiedliwe, ale tak, straciłem dużo czasu, jakieś pół sekundy, sześć, siedem dziesiątych czy coś w tym stylu. Zrujnowało to więc całe moje kwalifikacje w pewien sposób” – stwierdził Norris. „To po prostu sprawiło, że to wszystko było dużo trudniejsze, dużo bardziej skomplikowane. To zdecydowanie nie pomogło, a kiedy różnica między nami w pierwszej dziesiątce wynosi ćwierć dziesiątej i tym podobne, to wtedy jeden mały błąd lub po prostu coś, co nie idzie po twojej myśli, powoduje, że możesz za to zapłacić dużą cenę. Tutaj zawsze jest podstępnie, ale stało się to ekstremalnie skomplikowane przez jednego kierowcę, który stał przede mną”.

Sytuacja z Q1 nie uszła uwadze sędziów, którzy po przeanalizowaniu dostępnych materiałów wymierzyła Rosjaninowi karę. Ostatecznie Lando Norris zakwalifikował się dalej i wystartuje do Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 z dziewiątego miejsca: „Po pierwszym przejeździe w Q3 uszkodziłem trochę samochód, a ostatnie okrążenie nie było wcale lepsze, co było dość ważne w końcówce, kiedy to tor ewoluował, a wiatr był zmienny. Nie jestem rozczarowany, ale trochę sfrustrowany faktem, z jakiej pozycji startuję, ponieważ jest to bardzo trudny wyścig do pokonania i wyprzedzania. Wiemy, że w niedzielę mamy mocny samochód, więc zrobimy co w naszej mocy, aby zdobyć dobre punkty”.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league