Verstappen: Nie mogłem zbyt wiele zrobić w walce z Hamiltonem

Max Verstappen powiedział, że był łatwym celem w walce z Lewisem Hamiltonem o zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii po tym, jak kierowca Mercedesa zaryzykował i zjechał na drugi pit stop.

Po starcie wyścigu Verstappen był w stanie pokonać ruszającego z pole position Hamiltona na dojeździe do pierwszego zakrętu i trzymał za swoimi plecami Brytyjczyka do czasu pit stopów. Kierowca Red Bulla został ściągnięty do boksów o 5 okrążeń wcześniej niż Hamilton, ale układ sił na czele pozostał bez zmian. Na 24 okrążenia przed końcem Mercedes podjął decyzję o drugim pit stopie swojego kierowcy po pośrednie opony, co pozwoliło w końcówce dać wyraźną przewagę.  Na 7 kółek przed metą Brytyjczyk pewnie wyprzedził Verstappena i sięgnął po szóste zwycięstwo na torze w Barcelonie.

Verstappen przyznał, że nie miał w zasadzie żadnych opcji, które pozwoliłyby mu postawić się Hamiltonowi ze względu na ogromną różnicę w oponach między kierowcami.

„W pewnym sezonie mogłem to przewidzieć. Już pod koniec żywotności miękkich opon [Hamilton] był szybszy, a kiedy przeszliśmy na pośrednie opony, miał zdecydowanie lepsze tempo – mógł jechać za mną w odstępie jednej sekundy” – powiedział Verstappen.

„Niewiele mogliśmy zrobić. [Mercedes] zdecydował się na kolejny postój i wiedziałem, że to koniec, ponieważ już wtedy miałem problemy z oponami. Widać było na każdym okrążeniu, że zbliżał się coraz bardziej. Byłem łatwym celem”.

Holender podkreślił również, że tempo Hamiltona w drugiej połowie wyścigu było szalone, a sam Red Bull będzie musiał popracować nad tym aspektem.

„Kiedy jesteś na prowadzeniu, mając naokoło dublowanych kierowców, nie chcesz zjeżdżać, kiedy masz wokół wolniejszych zawodników. Oczywiście jest to o wiele łatwiejsze, kiedy masz wyraźną przewagę. Nie jestem pewien, czy gdybyśmy sami zjechali na drugi pit stop, bylibyśmy w stanie dogonić. Po prostu brakowało nam tempa, ale tak czy inaczej, próbowałem wszystkiego, co mogłem”.

Dzięki zwycięstwu, Hamilton umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców i ma nad Verstappenem 14 punktów przewagi.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league