Leclerc: Wszystko poszło perfekcyjnie

Charles Leclerc utrzymał czwartą pozycję w Grand Prix Hiszpanii, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach. Kierowca Ferrari był bardzo zadowolony ze swojego niedzielnego występu na torze Catalunya.

Tuż po starcie wyścigu Leclerc wykonał bardzo widowiskowy manewr, wyprzedzając po zewnętrznej Valtteriego Bottasa w zakręci nr 3 i przez sporą cześć wyścigu utrzymywał za sobą Fina. „To był bardzo dobry wyścig. Miałem dobry start, potem pojechałem po zewnętrznej w zakręcie nr 3 i udało się wyprzedzić [Bottasa]” – powiedział Leclerc.

„Od tego momentu mieliśmy bardzo konkurencyjny wyścig. Nasze tempo było mocne, zarówno na miękkich, jak i pośrednich oponach. Mimo to P4 było najlepszym, co mogliśmy osiągnąć. Bardzo się cieszę, bo z kokpitu czuć było, jak dobrze wykonuje swoją robotę”.

Monakijczyk chwalił też zespół, który wykonał dobre pit stopy, odpowiednio dobrał strategię i przygotował samochód: „Jako zespół wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę, wszystko poszło idealnie. Widzimy, że poczyniliśmy duże postępy w porównaniu z rokiem ubiegłym i jest to zasługa wszystkich, którzy tak ciężko pracowali w naszej fabryce w Maranello”.

Leclerc tym samym nie może się doczekać domowego Grand Prix, które na papierze powinno pasować tegorocznemu modelowi Ferrari - SF21. „Byliśmy dość mocni w trzecim sektorze, który jest bardzo techniczny. Miejmy nadzieję, że to pozytywny znak przed Monako. Od początku sezonu wydajemy się być silni w wolnych zakrętach, więc trzymam kciuki, żeby tak zostało. Naprawdę nie mogę się doczekać mojego domowego wyścigu. Widok fanów na trybunach będzie niesamowity i mam nadzieję, że będę tam równie konkurencyjny”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league