Norris chętnie wystartuje w wyścigach poza Formułą 1 w przyszłości

Lando Norris powiedział, że jest zainteresowany startem w innych wyścigach sportów motorowych w przyszłości, lecz obecnie skupia się wyłącznie na Formule 1.

Przed Grand Prix Monako zespół McLaren potwierdził, że Norris pozostanie kierowcą stajni do co najmniej 2023 roku. McLaren obecnie startuje nie tylko w Formule 1, ale także ściga się w serii IndyCar, zaś szef McLarena – Zak Brown – jest właścicielem United Autosports, który rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Norris właśnie w barwach tej ekipy przystąpił w 2018 roku do 24-godzinnego wyścigu Daytona, gdzie jego zespołowym kolegą był ówczesny kierowca McLarena, Fernando Alonso.

„To zdecydowanie coś, co na pewnym etapie mojej kariery chciałbym robić. Nie sądzę, aby doszło do tego w tym czy przyszłym roku, ponieważ obecnie bardzo mocno skupiam się na Formule 1, a ponadto przy aktualnej sytuacji z COVID-em ma zbytnio możliwości innych startów. Dodatkowo w przyszłym roku wchodzą nowe przepisy [techniczne], przez co powinno się spędzić czas zespołem oraz poświęcić się jednej rzeczy” – powiedział Norris.

„Nie wykonujesz wystarczająco dobrej pracy, jeśli nie robisz wszystkiego, co w twojej mocy, aby zmaksymalizować środki na realizację jednego celu. Są jednak pewne rzeczy, które chciałbym zrobić, zaś Zak ma takie samo zdanie i cel. Chcielibyśmy razem wystartować w innych wyścigach, tak jak to zrobiliśmy w Daytonie w 24-godzinnym wyścigu. Chciałbym pojawić się w innych 24-godzinnych czy 12-godzinnych wyścigach, bez względu jakich – tego typu starty sprawiają mi wiele radości. Jest to coś, o czym na pewno będę myślał w przyszłości”.

Po wywalczeniu swojego drugiego podium w tym sezonie dzięki zajęciu trzeciego miejsca w Grand Prix Monako, Norris plasuje się na trzeciej pozycji w tegorocznej klasyfikacji kierowców.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league