Hamilton: Nie chcę myśleć o setnym zwycięstwie

Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Lewis Hamilton wywalczył swoje ósme pole position na torze Hungaroring. Brytyjczyk był bardzo zadowolony ze swojego występu w kwalifikacjach, zwłaszcza z decydującego okrążenia w sesji Q3.

„Pierwsze okrążenie w Q3 było piękne” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Najlepsze okrążenie w kwalifikacjach często przychodzi w Q1 albo w Q2, a nigdy zgodnie z planem w Q3. Tym razem moje najlepsze okrążenie to było pierwsze w Q3 i byłem z niego bardzo zadowolony. Przez całą sesję miałem w głowie piosenkę YMCA. Nie wiem, dlaczego, bo jej nie słuchałem, ale motywowała mnie i to chyba dobry prognostyk na weekend”.

Hamilton uplasował się dwie pozycje przed liderem klasyfikacji generalnej Maxem Verstappenem: „Nie spodziewałem się tego. To tor, na którym przez długi czas byli bardzo mocni i wykonali duże postępy na początku roku. Wiemy, że zbliżyliśmy się do nich ostatnio, ale oczekiwaliśmy, że wciąż będą mieć przewagę. Zmienili dzisiaj skrzydła na mniejsze – nie wiem, czy to im zaszkodziło, ale to była niespodzianka, że jesteśmy od nich szybsi. Oczywiście nas to cieszy”.

Brytyjczyk odniósł się także do swojego powolnego okrążenia wyjazdowego przed drugim przejazdem kwalifikacyjnym: „Okrążenia przygotowawcze są trudne, a byliśmy za… chyba byliśmy 3-4 samochodem od końca, więc nie byliśmy w najlepszej pozycji. Pod koniec temperatura przednich opon spadła zbyt mocno, więc początek okrążenia nie był najlepszy i wcale nie wydawały się one poprawiać”.

Zwycięzca ostatniego wyścigu na Silverstone będzie walczyć w niedzielę o swój setny triumf w karierze: „Nie chcę o tym myśleć. Nie jestem jeszcze nawet w połowie drogi. Wyścig będzie długi i nie wiemy, co zrobi pogoda. Pierwsza czwórka nie będzie łatwa do pokonania, zwłaszcza w takich temperaturach. To powinien być ekscytujący wyścig”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league