Tost: Oceniam sezon AlphaTauri na 5/10

Można powiedzieć, że wraz z zakończeniem zmagań na torze Hungaroring, mamy już za sobą pierwszą część tegorocznego sezonu Formuły 1. W związku z tym, że jesteśmy już na półmetku zmagań, pojawiają się już pierwsze podsumowania i oceny tego jak spisywali się dani kierowcy lub zespoły.

Jedną z osób, która wypowiedziała się na temat poczynań swojej ekipy był szef zespołu AlphaTauri Franz Tost: „Mieliśmy kilka naprawdę udanych wyścigów. Jesteśmy niezmiennie konkurencyjni od początku sezonu. Znajdujemy się obecnie w walce o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, walcząc o nie z bardzo silnymi przeciwnikami w postaci Astona Martina i Alpine”.

Co więcej Austriak wypowiedział się również na temat poczynań swoich kierowców. Pierwszym z nich był Pierre Gasly: „Tak długo, jak jesteśmy przed Astonem Martinem i Alpine, nie interesuje mnie to, który kierowca dowozi więcej punktów. Aczkolwiek nie da się ukryć, że Pierre wykonuje fantastyczną pracę. Prezentuje świetny poziom i w pełni ukazuje potencjał naszego samochodu. Uważam, że mamy potencjał, żeby skończyć mistrzostwa na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Oczywiście możemy to zdobyć tylko wspólnymi siłami”.

Ponadto Tost zabrał też głos w sprawie Tsunody, dając mu kredyt zaufania: „Yuki jest debiutantem i nie mogę mu odmówić profesjonalizmu czy też wiedzy technicznej. Formuła 1 stanowi niezwykle duże wyzwanie dla młodych kierowców. Powinniśmy dawać im trochę czasu, gdyż niemalże niemożliwe jest przejście z innej serii wyścigowej bez popełniania żadnych błędów. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w Formule 1, musisz bardzo ciężko pracować i być mocno zdeterminowanym. Nowicjusze muszą się również tego nauczyć. Wierzymy w Yukiego. Szybko się uczy i czasami jest może nawet aż za mocno zmotywowany do działania”.

Źródło: autobala.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze