Albon zainteresowany dołączeniem do IndyCar w sezonie 2022

Alexander Albon powiedział, że jego priorytetem w sezonie 2022 są starty w Formule 1, ale jeśli ta opcja nie wypali, to prawdopodobnie dołączy do stawki IndyCar.

Tajski kierowca z końcem sezonu 2020 Formuły 1 stracił fotel wyścigowy w zespole Red Bull Racing, a w tym roku dołączył do serii DTM, gdzie obecnie plasuje się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Albon wierzy jednak, że w przyszłym sezonie otworzą się drzwi, które pozwolą mu ponownie zasiąść za sterami samochodu F1. Ta opcja wydaje się jednak trudna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w zespołach. „Moim głównym celem jest Formuła 1, ale nigdy nie ma na to stuprocentowej pewności, dlatego musisz mieć plan B i C, aby wiedzieć, co jeszcze możesz robić” – powiedział Taj.

„Zawsze interesowałem się IndyCar. Widać, że teraz ta seria rośnie, zwłaszcza oglądalność i wszystko inne z tym związane idzie w górę. To byłoby naprawdę interesujące. Szczerze mówiąc, po prostu trudno powiedzieć, czy jest to coś, co chciałbym robić. Jest kilka zespołów na horyzoncie. Chcę z nimi porozmawiać i zobaczyć, co tam się dzieje, zanim zdecyduję, co zamierzam robić”.

Po słowach Albona pewne jest, że największym priorytetem dla niego jest powrót do serii samochodów jednomiejscowych, ale tylko wtedy, kiedy będzie miał możliwość rywalizacji w dobrym zespole: „Powiem tak, oczywiście, [IndyCar] to dobra okazja na wypadek braku możliwości [ścigania] w F1. To dobra okazja wtedy, gdy jest szansa zrobienia tego z dobrym zespołem, a jeśli w ciągu najbliższych kilku dni wymyślę, że chciałbym to robić i mieć z tego frajdę, to oczywiście szanse [na sezon IndyCar w 2022 roku] rosną”.

Kierowca akademii Red Bulla, aby mieć nieco szersze spojrzenie na IndyCar, spotkał się z byłym kierowcą F1, który od tego roku startuje w tej serii — Romainem Grosjeanem. Albon chciał poznać opinię ubiegłorocznego kierowcy ekipy Haas, na temat tych dwóch serii: „To było interesujące widząc Romaina, co teraz robi. Chciałem wiedzieć, co o tym myśli. Czy jest szczęśliwy? Oczywiście jest szczęśliwy. Zawsze ma uśmiech na twarzy”.

„Jak było z jego przejściem i jak od razu poczuł się w IndyCar? Wygląda bardzo komfortowo”.

 

Źródło: crash.net

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league