Leclerc: Nie mieliśmy tempa, żeby walczyć z Gaslym

Charles Leclerc po wyścigu o Grand Prix Holandii na torze Zandvoort przyznał, że jest zadowolony z tempa Ferrari w trakcie tego weekendu, ale nie miał możliwości nawiązania walki o czwarte miejsce.

Monakijczyk prezentował dobre tempo w trakcie całego weekendu wyścigowego w Holandii. W trakcie sesji treningowych i kwalifikacji uplasował się w ścisłej czołówce, a w wyścigu dowiózł do mety piątą lokatę i pomimo próby walki o czwarte miejsce przyznał, że nie miał szansy, żeby wyprzedzić Pierre'a Gasly'ego. Mimo wszystko Ferrari może zaliczyć ten wyścig do udanych, a wszystko za sprawą powiększenia do 11,5 punktu przewagi nad McLarenem w klasyfikacji konstruktorów.

"Mieliśmy całkiem dobre tempo w trakcie wyścigu, ale walka z Gaslym niestety nie była możliwa" - powiedział Leclerc. "Robiłem co mogłem, żeby zostać na torze tak długo, jak się da i uzyskać przewagę pod koniec wyścigu, dzięki świeższym oponom. Niestety nie było łatwo utrzymać dobre tempo i powalczyć z kierowcami na pośrednich oponach. Właściwie jedyną szansą na awans w wyścigu był start, ale nie udało nam się wskoczyć o jedno miejsce wyżej. Nie chciałem szczególnie ryzykować, żeby nie stracić solidnej zdobyczy punktowej, udało nam się powiększyć przewagę nad McLarenem i to jest pozytywna wiadomość z tego weekendu. Musimy się cieszyć z piątej lokaty, czasami zdarzają się takie dni".

Szef zespołu, Mattia Binotto dodał: "Wyścig poszedł po naszej myśli, a ten tor nie należał do najłatwiejszych dla naszego samochodu. Właśnie z tego powodu zmieniliśmy opony z miękkich na twarde, żeby pod koniec wyścigu mieć wystarczająco dobre tempo. Możemy być zadowoleni - to nie był dzień na podejmowanie dużego ryzyka, liczyło się zdobycie solidnych punktów dla zespołu i pokonanie McLarena. Cel został osiągnięty".

Charles Leclerc awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i ma 92 punkty. Ferrari zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, zespół zgromadził do tej pory 181,5 punktu.

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze