Wolff: Bottas zasłużyłby na pozostanie w Mercedesie

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że nieprzedłużenie kontraktu z Valtterim Bottasem na następny sezon nie było łatwe z perspektywy zespołu, ale zdecydowanie zasłużyłby na to, aby kontynuować współpracę.

W poniedziałek ogłoszono, że Bottas odejdzie z Mercedesa po tym sezonie i przejdzie do Alfy Romeo, gdzie zastąpi odchodzącego na emeryturę Kimiego Räikkönena. Teraz niemalże pewnym wydaje się być ogłoszenie podpisania kontraktu z Georgem Russellem, co najprawdopodobniej nastąpi już w tym tygodniu, przed Grand Prix Włoch.

Bottas dołączył do Mercedesa w 2017 roku po dość nieoczekiwanej decyzji o ogłoszeniu kariery przez mistrza świata z sezonu 2016, Nico Rosberga. Podczas swoich pięciu lat w Mercedesie, Bottas sięgnął po 9 zwycięstw, 17 pole position, a ponadto stawał 63 razy na podium.

„To nie był dla nas łatwy proces ani prosta decyzja” – powiedział Wolff. „Valtteri wykonał fantastyczną pracę na przestrzeni ostatnich pięciu sezonów i wniósł istotny wkład w nasz sukces oraz rozwój. Wraz z Lewisem zbudował wzorcowe partnerstwo między dwoma kolegami z zespołu, co było cenną bronią w naszej walce o mistrzostwo i pozwoliło nam osiągnąć bezprecedensowy sukces”.

„Bezsprzecznie zasłużyłby na pozostanie w zespole i cieszę się, że mógł wybrać ekscytujące wyzwanie z Alfą Romeo w przyszłym roku, aby kontynuować karierę na najwyższym poziomie. Kiedy nadejdzie czas, opuści nas z ogromną życzliwością ze strony każdego członka zespołu i na zawsze będzie częścią rodziny Mercedesa”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze