Steiner: Rozmowy z Mickiem idą w dobrym kierunku

Szef zespołu Formuły 1 Haas Günther Steiner potwierdził, że rozmowy z Mickiem Schumacherem nadal trwają i choć idą w dobrym kierunku, nadal nie ma potwierdzenia co do jego kontraktu na sezon 2022.

„Nic jeszcze nie zostało podpisane i nie jesteśmy na podobnym etapie u obu kierowców” – powiedział Steiner podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami. „Jeżeli chodzi o Micka, wszystko idzie w dobrym kierunku i widać postęp”.

Schumacher i Nikita Mazepin prawie zderzyli się na pierwszym okrążeniu ostatniego wyścigu w Zandvoort, co zrodziło pytania o ich dalszą współpracę: „Trzeba przyznać, że w obecnych okolicznościach nie ścigają się z nikim innym, tylko ze sobą – dlatego rywalizacja między nimi jest wyolbrzymiona. Nie widzielibyśmy tego, gdyby ścigali się z innymi autami. W momencie, gdy walczysz z zespołowym kolegą, przybiera to wręcz charakter osobisty”.

„Pracujemy nad tym. Mieliśmy w niedzielę – po wyścigu – spotkanie, następne będzie [w czwartek] i pracujemy nad tym, aby rozwiązać ten jak i inne problemy. Muszę zrozumieć, gdzie według nich znajduje się granica i uświadomić im, gdzie wyznacza ją zespół. Chcę po prostu mieć pewność, że obaj kierowcy wiedzą, jak się ścigać i aby unikali takich sytuacji, ponieważ to im pomoże. Nie możemy im też powiedzieć, aby przez cały wyścig utrzymywali pozycję z kwalifikacji, bo wtedy nie nauczą się ścigać pod kątem przyszłego roku”.

„Pracują razem. Mogą nie być przyjaciółmi i nie obchodzi mnie, co robią w życiu prywatnym. Ścigają się dla zespołu i osobno zgadzają się z tym stwierdzeniem. Teraz potrzebujemy jeszcze, aby zgadzali się ze sobą. Wielu zespołowych kolegów nie jest najlepszymi przyjaciółmi. Są młodzi i muszą zrozumieć, że mimo to mogą razem pracować w jednym zespole”.

Dodatkowo, zapytano szefa amerykańskiej ekipy o to, czy pomiędzy jego zespołem, a zespołem Ferrari istnieje jakaś umowa mówiąca o tym, że muszą mieć u siebie jedno wolne miejsce dla kierowcy lub wychowanka Ferrari: „Nie mogę ujawniać umowy, ale tak, mamy takie porozumienie, że jednym z kierowców musi być ktoś z Ferrari”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league