Verstappen o Albonie: Wszyscy wiemy, że jest szybki

Max Verstappen poparł powrót swojego byłego zespołowego kolegi z Red Bulla, Alexa Albona, który od przyszłego roku będzie kierowcą Williamsa u boku Nicholasa Latifiego.

Verstappen i Albon byli partnerami w Red Bullu od połowy sezonu 2019 do końca 2020 roku, zaś na ten sezon Albon został zastąpiony przez Sergio Péreza i nie ścigał się w tegorocznych zmaganiach – zamiast tego skupił się na startach w serii DTM. W środę Williams potwierdził, że Taj powróci w przyszłym roku do Formuły 1 wraz z zespołem, zaś sam Red Bull poinformował o zwolnieniu go z kontraktu, z opcją partnerstwa w przyszłości. Verstappen wypowiedział się nie tylko na temat powrotu Albona, ale również przejścia George’a Russella do Mercedesa.

„Cieszę się z przejścia George’a, ale to i tak był logiczny krok i wszyscy wiedzieli, że to nastąpi. Być może to najgorzej strzeżona tajemnica, więc nie był to szok” – powiedział Verstappen.

„Jestem jednak również bardzo zadowolony z powrotu Alexa do Formuły 1; był moim kolegą z zespołu, jest świetnym facetem, ciężko pracuje i zdecydowanie zasługuje na miejsce w Formule 1. Posiada ogromny talent, więc jestem pewien, że wróci silny i sięgnie po dobre wyniki”.

Holender dodał również, że Albon będzie cennym atutem dla Williamsa, gdzie jednak nie musi już niczego udowadniać.

„On wie, że ma prędkość – myślę, że wszyscy wiemy o tym, a pokazał go na gokartach. Prawdopodobnie będzie jednak lepiej powrócić do środowiska z mniejszą presją, ale jak powiedziałem, jestem pewien, że sobie dobrze poradzi. Oczywiście trzeba przyzwyczaić się do samochodu, jak my wszyscy przy nadejściu nowych przepisów, ale zrobi to”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league