Norris: Jestem nieszczęśliwy

Lando Norris próbował powstrzymać zły podczas pierwszych wywiadów po tym, jak stracił zwycięstwo w Grand Prix Rosji po niewłaściwej decyzji o pozostaniu na torze, kiedy zaczynało padać.

Jak przyznał kierowca McLarena, nie miał on żadnej informacji o tym, że deszcz się nasili i podjął taką, a nie inną decyzję co zakończyło się nie tylko wypadnięciem z toru, ale również trudnościami w zjeździe do alei serwisowej, czemu bacznie przypatrują się sędziowie.

„Prawdopodobnie dostanę karę. Nie może być gorzej” – mówił po wyścigu Lando. „Jestem nieszczęśliwy. W pewien sposób jestem zdewastowany. Nie jestem szczęśliwy. Mogłem wygrać wyścig, ale nie wygrałem. Nigdy nie będę szczęśliwy z powodu takich wydarzeń. Gdyby było sucho, to bym wygrał, oszczędzałem paliwo i mogłem naciskać. Pierwsze okrążenia w deszczu były trudne, ale wszystko było kontrolowane. Nie były to łatwe warunki. Nie przewidzieliśmy nasilenia opadów, a decyzję podjąłem w oparciu o informacje, że będzie mżawka. Mżawka miała zostać mżawką. Mercedes wydawał się wiedzieć, że będzie padało mocniej”.

Pod koniec wyścigu rozpadało się na tyle, że mało brakowało, a Brytyjczyk uderzyłby swoim McLarenem w bandę i nie dojechałby do boksu.

Norris przyznał, że ewentualny wcześniejszy zjazd do boksu był trudny ze względu na to, że do końca wyścigu zostało zaledwie dwa okrążenia: „Do przejechania zostały zaledwie dwa okrążenia. Jeśli zostałoby 20 okrążeń, może nie jesteś aż tak agresywny w podejmowaniu decyzji, ale zrobiliśmy to, co uważaliśmy za słuszne, z czego oczywiście nie jestem zadowolony. Trzymam się decyzji, którą podjęliśmy i ostatecznie, z perspektywy czasu byłą to zła decyzja”.

Ostatecznie kierowca McLarena zajął siódme miejsce. Na pocieszenie pozostało mu najszybsze okrążenie wyścigu i wygrana w internetowym głosowaniu na kierowcę dnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league