O’Ward: Jeśli ktoś nie marzył o F1, kłamie

Patricio O’Ward otrzymał obietnicę przetestowania samochodu Formuły 1 McLarena, jeśli wygra dla brytyjskiej marki wyścig IndyCar. Meksykanin zrobił to już podczas czwartej rundy sezonu w Teksasie i spełni swoje marzenie po zakończeniu sezonu F1 w Abu Zabi.

„Po zakończeniu sezonu [IndyCar], pozwoliłem, aby to do mnie dotarło” – powiedział 22-latek. „Jak zawsze mówiłem, skupiam się na byciu mistrzem IndyCar i wygraniu Indy 500. To chcę osiągnąć i marzę o tym od wielu lat. Nie chciałem myśleć o [teście], bo odczuwałbym większą presję. Wyparłem tę myśl z głowy i dopiero teraz zdaję sobie sprawę, co mnie czeka w grudniu”.

„Jeśli jednak ktoś mówi, że nigdy nie chciał być w Formule 1, kłamie. Formuła 1 to Formuła 1, to ona zrodziła moją miłość do motorsportu. Pierwszy wyścig, na którym byłem, to wyścig F1. Pamiętam to, jakby to było wczoraj. Kilka kilometrów od toru było słychać ryk samochodów i nie wiedziałem, co się dzieje. Wciąż mam gęsią skórkę, opowiadając o tym. Gdy wsiadłem do samochodu, poczułem się jak dzieciak w sklepie ze słodyczami, bo dorastałem oglądając te wyścigi”.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league