Gasly zadowolony po kolejnym dobrym wyścigu

Kierowca AlphaTauri zaliczył bardzo dobry weekend na torze Interlagos. Czwarte miejsce w piątkowych kwalifikacjach, ósma lokata w sobotnim wyścigu sprinterskim i siódma pozycja na mecie niedzielnego wyścigu.

Francuski kierowca ukończył wyścig w São Paulo na siódmej pozycji. Przed nim uplasowali się tylko kierowcy z czołowej trójki zespołów w klasyfikacji konstruktorów. Pierre Gasly kolejny raz pokazał, że w bolidzie AlphaTauri AT02 czuje się wyśmienicie. Po wyścigu podzielił się swoją radością z dziennikarzami.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, to był bardzo intensywny wyścig i myślę, że możemy być zadowoleni z dzisiejszego rezultatu. Stoczyliśmy kilka fajnych potyczek z Danielem Ricciardo, Sebastianem Vettelem, a pod sam koniec wyścigu z kierowcami Alpine”.

Potwierdził też, że wykręcił maksimum ze swojego bolidu, co jest potrzebne w walce z Alpine w klasyfikacji konstruktorów.

„Ściganie się z nimi było bardzo zabawne, a nieczęsto w Formule 1 nam to się zdarza. Oczywiście było ciężko, ale dzisiaj finiszowaliśmy na najlepszej możliwej pozycji, na jaką nas było stać, za trzema najlepszymi zespołami. To jest najważniejsze, ponieważ kontynuujemy naszą walkę o piąte miejsce”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze