Pérez: Po problemach Bottasa musieliśmy zagrać bezpiecznie

Sergio Pérez po wyścigu o Grand Prix Kataru przyznał, że kolejny zjazd do alei serwisowej na zmianę opon był spowodowany problemami Valtteriego Bottasa z oponą. Meksykanin dodał, że Red Bull nie chciał ryzykować utraty wielu punktów.

Pérez wystartował do wyścigu z jedenastej pozycji, ale bez problemu zdołał piąć się w górę stawki i miał duże szanse na kolejne podium w tym sezonie. Po problemach Bottasa z lewą przednią oponą, Red Bull wezwał do alei serwisowej Meksykanina, któremu nie udało się już dogonić Fernando Alonso i stanąć na podium kolejny raz w tym sezonie.

Podjęliśmy bardziej konserwatywną decyzję" - powiedział po wyścigu Pérez. Planowaliśmy przejechać więcej okrążeń, ale kiedy zobaczyliśmy, jakie problemy mają inni kierowcy z oponami, postanowiliśmy zagrać bezpiecznie i zjechać kolejny raz do alei serwisowej. Niestety straciliśmy szansę na zdobycie podium, ale ważne było zminimalizowanie strat po słabych kwalifikacjach, a to na szczęście się udało".

Po wyścigu o Grand Prix Kataru zespół Red Bulla zbliżył się na 5 punktów do Mercedesa.

Mogło być lepiej, ale awarie innych kierowców dały nam sporo do myślenia. Lepiej jest zdobyć 12 punktów, niż skończyć z niczym. Walczymy o mistrzostwo konstruktorów z Mercedesem, a ja oczywiście jestem graczem zespołowym i wiem co jest najważniejsze. Oczywiście każdy z nas chciałby stanąć na podium, ale liczy się sytuacja w mistrzostwach, a ta jest coraz bardziej ciekawa. Czwarte miejsce jest więc dobrą nagrodą za wysiłek zespołu".

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze