Sainz z konkretnym celem na ten sezon – zwycięstwo

Carlos Sainz Jr, który w dwóch wyścigach sezonu dwukrotnie stawał na podium, postawił sobie jasny cel na pozostałe rundy tegorocznych zmagań: odniesienie pierwszego zwycięstwa.

Jak dotąd Sainz ośmiokrotnie kończył wyścigi w czołowej trójce, lecz jeszcze nie było mu dane zasmakować wygranej w Formule 1. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie miał ku temu wyśmienitą okazję w swoim drugim sezonie w barwach Ferrari. Włoski zespół prezentuje wyśmienitą formę po zmianie przepisów technicznych, chociaż bardzo dobrze dysponowany jest jego zespołowy kolega Charles Leclerc, który triumfował w Bahrajnie, także Red Bull z Maxem Verstappenem na czele, którzy zwyciężyli w Arabii Saudyjskiej.

„Chciałbym wygrać, a co dalej, to się okaże” – powiedział Sainz w podkaście Beyond The Grid. „Ciągle dążę do spełnienia mojego marzenia w Formule 1, którym jest oczywiście wygranie pierwszego wyścigu, a potem zdobycie mistrzostwa. Żeby jednak zdobyć mistrzostwo, trzeba wygrać wyścig. Nie mówię, że to się stanie, ale to jest to, z czym budzę się każdego ranka lub kładę się spać każdego dnia, więc chciałbym, żeby w końcu to się spełniło”.

Hiszpan dodał, że na sukces w F1 jest gotowy już od kilku lat, lecz czekał na wystarczająco szybki bolid, aby spróbować stawić czoła temu wyzwaniu.

„Od dłuższego czasu byłem gotowy na moje pierwsze zwycięstwo. W ciągu ostatnich kilku lat pokazałem i udowodniłem sobie, że za każdym razem, gdy miałem możliwość zdobycia podium, udało mi się to. Raz czy dwa razy miałem okazję wygrać i prawie mi się to udało. Jestem więc pewny siebie; jeśli otrzymam odpowiedni samochód, myślę, że mogę sięgnąć po to”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze