Verstappen widzi szansę na zbliżenie się do Ferrari

Po dzisiejszych sesjach treningowych przed Grand Prix Australii Max Verstappen przyznał, że widzi dużą szansę na zniwelowanie różnicy czasowej do samochodów Ferrari.

Kierowcy Ferrari byli najszybsi w obu dzisiejszych sesjach treningowych, wyprzedzając kierowców Red Bulla. Max Verstappen w trakcie drugiego treningu stracił do Charlesa Leclerca niewiele ponad dwie dziesiąte sekundy i był jednym z najszybszych kierowców na torze. Holender został zmuszony do zrezygnowania z szybkiego okrążenia, na którym miał lepsze międzyczasy od swojego rekordowego rezultatu. Dzięki temu Verstappen jest optymistycznie nastawiony do dalszej części weekendu.

W trakcie pierwszego treningu brakowało nam trochę odpowiedniego balansu, co skutkowało zdecydowanie gorszym tempem" - powiedział Holender. Przed ostatnim przejazdem dokonaliśmy jednak kilku zmian w samochodzie i od razu poczułem się dużo szczęśliwszy za kierownicą. Tracimy trochę czasu do Ferrari, ale jestem spokojny i wiem, że możemy ich pokonać. Na dłuższych przejazdach nasze tempo i zachowanie samochodu wyglądało bardzo dobrze, więc jestem zadowolony. Zdecydowanie poszliśmy w dobrą stronę z ustawieniami i to jest kluczem do sukcesu. Idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że jutro będziemy w stanie pojechać jeszcze szybciej".

Verstappen pochwalił również zmiany dokonane na torze Albert Park: Zmiany [na torze] są zdecydowanie pozytywne. Przyczepność jest dużo lepsza, a nierówności na torze są zdecydowanie mniej odczuwalne. Tor jest teraz dużo przyjemniejszy do jazdy, ponieważ możemy agresywniej atakować zakręty, a przejazdy przez zakręty są płynniejsze. Organizatorzy wykonali świetną robotę".

W trakcie jutrzejszej sesji kwalifikacyjnej Verstappen powalczy o pierwsze pole position w tym sezonie. Do tej pory w trakcie czasówek Holender musiał uznać wyższość Leclerca i Péreza.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze