Vettel nazwany hipokrytą w show BBC

Sebastian Vettel został nazwany przez prowadzącą show BBC Question Time hipokrytą. Fiona Bruce wytknęła kierowcy Aston Martina fakt, że głośno mówi o ekologii i energii, a sam ją marnuje ścigając się w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata był gościem czwartkowego programu wraz z Suellą Braverman, Shabaną Mahmood, Geoffem Norcottem oraz MiattąFahnbulleh, gdzie dyskutowano nie tylko o problemach dotyczących marnowania energii, ale także poruszono kwestie związane z Brexitem, wojną na Ukrainie czy odkrytymi niedawno przewinieniami premiera Wielkiej Brytanii, Borrisa Johnsona.

Prowadząca zapytała byłego kierowcę Red Bulla czy fakt, że mówi tyle o energii nie czyni go hipokrytą, zważywszy, że jest kierowcą Formuły 1. Odpowiedź Niemca była dosadna i jednoznaczna: „Tak, czyni mnie i masz rację. Kiedy wysiadam z samochodu oczywiście, że myślę, czy to jest coś, co powinniśmy robić, podróżując po świecie, marnując zasoby?”

„Musimy przestać być zależni od paliw kopalnianych i możemy, ponieważ istnieją inne rozwiązania. W Wielkiej Brytanii masz swoistą kopalnię złota, na której siedzisz i jest nią wiatr i masz możliwość zwiększenia dostaw energii za pomocą energii wiatrowej czy słonecznej. Każdy kraj ma swoje mocne i słabe strony. Jeśli pojedziesz do Austrii, maja tam Alpy i wodę, którą mogą pompować, magazynować i spuszczać z powrotem. To coś, o co sam siebie często pytam [odnośnie jazdy w F1]. Są pewne rzeczy, które są pod moją kontrolą, a niektóre nie. Są rzeczy, które robię, ponieważ czuję, że mogę to zrobić lepiej. Czy za każdym razem lecę samolotem? Nie, nie wtedy, gdy mogę wsiąść do samochodu, ale pewne rzeczy są pod moją kontrolą, a niektóre nie”.

Sebastian Vettel nie rzuca jednak słów na wiatr i jadąc do studia BBC wybrał się koleją.

Vettel poruszył również fakt, że wiele krajów jest zależnych od innych, a to w dzisiejszych czasach powoduje kłopoty.

„Akcja powinna zostać podjęta już dawno temu. Nie powinniśmy polegać na cenach, których nie dyktujemy. Jak pozyskujemy naszą energię? W Wielkiej Brytanii mamy mieszankę gazu, węgla i ropy. Niemcy są bardzo zależne od Rosji i potencjalnie mają kłopoty. Co zrobimy, jeżeli Rosja zakręci kurek? Nie powinniśmy być zależni. Powinniśmy myśleć o „energii pokoju” albo „energii wolności”, czyli o energii odnawialnej. Taka jest przyszłość, nie tylko jako sposób ochrony ludzi, których nie stać na zapłacenie rachunków, ale także ochrony przed przyszłością".

Po chwili Vettel bronił Formuły 1 mówiąc, że to właśnie ona jako pierwsza ruszyła w czasach pandemii.

„Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy zaczęli od nowa, w czasie gdy głowy wszystkich miały eksplodować. Nie mówię, że Formuła 1 ma tak ogromną pozycję, aby dostarczać rozrywkę. Jest mnóstwo ludzi – jeżeli mowa o rozrywce, sporcie, kulturze, komedii – którzy nie mogli występować i wielu za tym tęskniło... Myślę, że gdybyśmy tego nie mieli w ogóle, to prawdopodobnie byśmy zwariowali”.

Niemiec odniósł się również do sytuacji na Ukrainie i tego, że mieszkańcy tego kraju jeszcze przez bardzo długi czas będą odczuwać skutki konfliktu z Rosją. Zanim Vettel pojawił się w studiu BBC, odwiedził szkołę dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji, otworzył pokój terapeutyczny, a także udał się do jednego z więzień, aby porozmawiać z osadzonym na temat ich resocjalizacji po zwolnieniu.

Źródło: bbc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze