Pérez: Zwycięstwo w Monako jest spełnieniem moich marzeń

Sergio Pérez po wyścigu o Grand Prix Monako przyznał, że zwycięstwo na ulicznym torze w Monte Carlo jest spełnieniem jego marzeń i najważniejszym triumfem w karierze.

Pérez jest pierwszym Meksykaninem, który zdołał zwyciężyć w Grand Prix Monako. Dodatkowym sukcesem jest to, że kierowca Red Bulla zdołał wygrać po starcie z trzeciego pola. Meksykanin wykorzystał wcześniejszy zjazd do alei serwisowej i zdołał wyprzedzić kierowców Ferrari, a następnie nie oddał prowadzenia do samej mety, pomimo problemów z oponami na ostatnich okrążeniach.

Zwycięstwo w Monako to spełnienie marzeń każdego kierowcy Formuły 1" - powiedział Pérez. Każdy z nas, pojawiając się na ulicach Monte Carlo cieszy się każdym okrążeniem przejechanym po tym torze i marzy o odniesieniu tutaj zwycięstwa. To coś niesamowitego, ten dzień jest jednym z najlepszych w mojej karierze. Jeździłem dzisiaj w kasku Pedro Rodrígueza i jestem pewien, że będąc tam na górze jest ze mnie dumny. W tym momencie jestem jedynym latynoamerykańskim kierowcą w stawce, to pokazuje, jak ciężko jest nam odnieść sukces w tym sporcie. Oczywiście nie mówię, że kierowcy z Europy mają łatwiej, ale jest ich zdecydowanie więcej. Jestem dumny z tego co udało mi się do tej pory osiągnąć i liczę na więcej".

Meksykanin zapytany o strategię, przyznał że zmiana opon na pośrednie, a następnie na slicki była dla niego oczywistym wyborem.

W momencie mojego zjazdu do alei serwisowej warunki nie były pewne. Tor był już wystarczająco suchy, ale zjazd z idealnej linii jazdy na slickach mógłby być bardzo ryzykowny i zakończyć się wypadkiem. Wszyscy widzieliśmy jakie problemy miał Carlos [Sainz] i ile czasu stracił przy bezpośredniej zmianie na twardą mieszankę. Nasza strategia była świetna i przyniosła zamierzone efekty, zespół idealnie pokierował moim wyścigiem i wszystko zadziałało perfekcyjnie. Warunki były trudne, ale udało mi się przejechać bezbłędny wyścig i naprawdę jestem dumny z naszego osiągnięcia".

Pérez ma na swoim koncie 110 punktów i zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, tracąc do Maxa Verstappena tylko 15 "oczek".

Źródło: f1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze