Ocon: Myślałem, że stracę kask przez podskakiwanie

Esteban Ocon był zdziwiony stopniem podskakiwania jego Alpine na okrążeniu toru w Baku, podkreślając, że towarzyszył temu dokuczliwy ból szyi. Francuz, który jest jednym z najwyższych kierowców w stawce, zażartował również, że może dzięki temu jego wzrost skróci się o kilka centymetrów.

Kilku kierowców miało problematyczny piątek w Azerbejdżanie z powodu mocnego podskakiwania ich samochodów. Do tego grona należał Ocon, który zaczął uskarżać się na bóle szyi. Stwierdził on, że zjawisko było na tyle ekstremalne, że miał wrażenie, iż na końcu prostych kask będzie w stanie zwyczajnie wyskoczyć ze swojej pozycji.

„Ważne jest, aby nabrać pewności siebie, nauczyć się tych ogromnych stref hamowania, aby mieć pod kontrolą również te wyboje. Głowa bardzo mocno się przemieszczała – czułem, że stracę kask na końcu prostej” – powiedział Ocon.

„Jest to dość trudne dla wszystkich, ale ważne jest, aby to wyczuć i to [w piątek] zrobiliśmy. Niestety, nie jest to fizyczny problem z właściwego powodu. Jest to bardzo dziwne – to jak oscylacja, przez którą nie można trenować ani się odpowiednio przygotowywać. Całe ciało czuje ból, które szczególnie odczuwam na szyi. Mam nadzieję, że [przez to] stracę kilka centymetrów!”.

Alpine przywiozło do Baku pakiet poprawek do swojego samochodu i ogólnie może mówić o produktywnym piątku. Ocon co prawda był dziewiąty w FP2, natomiast jego zespołowy kolega Fernando Alonso był aż czwarty. Zapytany, czego oczekuje po kwalifikacjach i wyścigu, nie był w stanie jednoznacznie wskazać miejsca, w które celuje.

„Nie zawsze można określić swój cel minimum, ponieważ trzeba po niego spróbować sięgnąć dopiero na następny dzień. Musimy pamiętać, że jest to tor uliczny, mogą być żółte i czerwone flagi. Trzeba się wykazać w odpowiednim momencie, więc zobaczymy. Wygląda na to, że w tej chwili [poprawki] działają. Myślę, że mamy konkurencyjny samochód na resztę weekendu, a przynajmniej mamy taką nadzieję. [W piątek] chodziło tylko o to, aby nabrać odpowiedniego wyczucia”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze