Leclerc: Musimy dokończyć robotę w wyścigu

Charles Leclerc jako pierwszy kierowca na ulicznym torze w Baku może pochwalić się drugim pole position. Monakijczyk drugi raz z rzędu wystartuje do Grand Prix Azerbejdżanu z pierwszego miejsca.

Kierowca Ferrari był bezkonkurencyjny podczas sobotniej czasówki i w niedzielę będzie w uprzywilejowanej pozycji, aby jako pierwszy pokonał pierwszy zakręt. Ta kwestia jest o tyle istotna, że Monakijczyk chce powetować ostatnią porażkę w domowym Grand Prix, gdzie wyścig ukończył na czwartej pozycji, choć również startował z pole position: „Cóż, chcę tylko dokończyć robotę [w wyścigu]. W ciągu ostatnich dwóch weekendów powiedziałem to samo w sobotę, ale nie wydarzyło się to w niedzielę” – powiedział Leclerc. „Musimy to zrobić, nie ważne jak, ale byłoby bardzo miło, gdybyśmy sprawili, żeby tak się stało. Zobaczmy, jak pójdzie na pierwszych kilku okrążeniach, a potem postaram się utrzymać prowadzenie”.

„Myślę, że odkąd wprowadziliśmy nowy pakiet, próbowaliśmy różnych rzeczy i według mojego odczucia jest lepiej w wyścigach, ale nadal musimy to potwierdzić jutro, więc w niedzielę będziemy mieli na to odpowiedź. Odczucia są dobre, więc optymistycznie spoglądam jutro”.

Monakijczyk z samego okrążenia był bardzo zadowolony i przyznał nawet, że podjął pewne ryzyko w drugim zakręcie, gdzie spora część kierowców ocierała się o betonową barierę: „Nie czułem, że mogłem wycisnąć coś więcej. Drugi zakręt cały czas mi nie wychodził i na ostatnim okrążeniu po prostu zwolniłem hamulce i modliłem się, aby było w porządku i było dość blisko. Na ostatnim zakręcie było też trudno, ale czuję, że był po prostu większy wiatr. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z mojego okrążenia”.

„Na ulicznych torach zawsze jest bardzo, bardzo wyjątkowo, przesuwać granice między ścianami. Czujesz, że jesteś na granicy i wiesz, że każdy błąd, który popełniasz w tym czasie, to tylko uderzenie w ścianę. Adrenalina jest wysoka i wspaniale jest być na pole position”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze