Verstappen: Dobrze, że 37-latek wciąż może się uczyć, jak pokonywać zakręty

Max Verstappen skontrował wypowiedź Lewisa Hamiltona po Grand Prix Wielkiej Brytanii. Urzędujący mistrz świata przed weekendem w Austrii odniósł się do zeszłorocznego pojedynku na Silverstone między tą dwójką w zakręcie Copse.

O tym, że Holender i Brytyjczyk nie darzą się przyjacielskimi stosunkami wiadomo od dłuższego czasu, jednak w tym sezonie emocje na linii dwóch mistrzów wyraźnie opadły. Swoje podłoże może mieć to w formie zespołów Red Bulla i Mercedesa, gdzie srebrne strzały wyraźnie odstają, a wspomniana dwójka kierowców bardzo rzadko ściga się między sobą na torze.

Jednak po Grand Prix Wielkiej Brytanii ponownie nieco zawrzało. Hamilton w wywiadzie dla telewizji Sky odniósł się do walki między nim, a Charlesem Leclerkiem z perspektywy ubiegłorocznej kolizji z Verstappenem w zakręcie Copse: „Charles wykonał świetną robotę, to była wspaniała bitwa. Jest bardzo rozsądnym kierowcą, [ta walka] wyraźnie różniła się od tego, czego doświadczyłem tu w zeszłym roku. Copse przejechaliśmy we dwoje i nie było problemu”.

Korzystając z okazji podczas czwartkowych wywiadów przed Grand Prix Austrii Verstappen postanowił odgryźć się swojemu rywalowi: „Myślę, że to wspaniałe, że kiedy masz 37 lat, to w pewnym momencie zaczynasz rozumieć, jak pokonać wierzchołek zakrętu. On się uczy, co jest pozytywne dla młodszych kierowców. To oznacza, że kiedy masz 37 lat, wciąż się uczysz!”.

Zdaniem Holendra manewr wyprzedzania Leclerca na Hamiltonie z ostatniego wyścigu nieco się różnił w stosunku do poprzedniego roku, gdzie Verstappen rozbił swój samochód w barierach: „Oczywiście widać to wyraźnie na zdjęciach, że Charles dał mu mniej miejsca, niż ja w zeszłym roku i to wszystko wyjaśnia. Co więcej - w zeszłym roku dostał karę, więc nie powinien o tym mówić”.

Źródło: crash.net

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze