Verstappen ma nadzieję na odparcie ataków Ferrari w sprincie i wyścigu

Max Verstappen jest pewny siebie przed sprintem i niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Austrii po zdobyciu pole position w piątkowych kwalifikacjach.

Aktualny lider mistrzostw świata pokonał duet Ferrari o mniej niż 0,1 sekundy w czasówce na Red Bull Ringu, która była dwukrotnie przerywana wypadkami obu kierowców Mercedesa. Verstappen na swoim finalnym okrążeniu był w stanie uzyskać osobisty najlepszy czas w ostatnim sektorze, mimo że pierwsze dwa sektory były wolniejsze w porównaniu z Charlesem Leclerkiem oraz Carlosem Sainzem Jr.

„Między tymi dwoma przejazdami oczekiwanie było bardzo długie, a to nigdy nie jest świetna sytuacja” – powiedział Verstappen. „Kiedy jesteś już w rytmie, dobrze jest po prostu ciągle jechać. Oprócz tego temperatura toru spadała, siła wiatru ulegała zmianie. Mimo to różnice w kwalifikacjach były naprawdę niewielkie, a ten tor jest wymagający pod względem uzyskania dobrego czasu okrążenia. Choć nie ma zbyt wielu zakrętów, te, które są obecne, mogą być podstępne i łatwo popełnić w nich błąd. Jestem bardzo zadowolony z pole position, ale wiem też, że jutro i w niedzielę można zdobyć punkty”.

Holender uważa, że Red Bull jest w dobrej formie i ma tempo, aby odeprzeć ataki ze strony duetu Ferrari zarówno w sobotnim sprincie, jak i niedzielnym wyścigu.

„Myślę, że mamy świetny samochód. Zazwyczaj powiedziałbym, że kwalifikacje nie są naszym najmocniejszym punktem. Liczę zatem na czysty przejazd przez pierwszy zakręt, dobry start, ale od tego momentu wszystko może się zdarzyć. Czuję się jednak pewnie w bolidzie, który mamy”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze