Ricciardo: Nigdzie się nie wybieram

Po tym, jak w przez ostatnie dwa dni Colton Herta testował w Portimão ubiegłoroczny bolid McLarena, zespół podpisał umowę z Alexem Palou, a w padoku huczy o potencjalnej wymianie Daniela Ricciardo na Oscara Piastriego w sezonie 2023, główny zainteresowany postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Za pomocą swojego konta na Twitterze Australijczyk poinformował o tym, że obowiązuje go kontrakt na ten i następny sezon, a sam nie zamierza nigdzie się wybierać. Jak czytamy w oświadczeniu Ricciardo:

„Było wiele plotek dotyczących mojej przyszłości w Formule 1, ale chcę, żebyście to usłyszeli ode mnie. Jestem związany z McLarenem do końca przyszłego roku i nie odchodzę ze sportu. Doceniam i mam świadomość, że nie zawsze było łatwo, ale kto chce łatwizny! Pracuję z zespołem, aby dokonać ulepszeń i ustawić we właściwy sposób samochód i wrócić na przód stawki - tam, gdzie powinniśmy się znajdować. Nadal chcę tego bardziej niż kiedykolwiek. Do zobaczenia w Le Castellet. Daniel”

Tegoroczny sezon w Formule 1 w wykonaniu Australijczyka trudno jak na razie uznać za udany. Z zaledwie 17 punktami na swoim koncie, Ricciardo zajmuje 12 miejsce w klasyfikacji kierowców. Jego kolega zespołowy - Lando Norris - plasuje się na 7 pozycji, dzięki zdobytym do tej pory 64 punktom. Sam zespół McLarena wciąż utrzymuje czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, stanowiąc największą siłę środka stawki, jednak po minionym Grand Prix Austrii zrównał się punktami z zespołem Alpine. Ekipa z Enstone od dłuższego czasu deptała rywalom z Woking po piętach i wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych wyścigów możemy być świadkami równie zażartej walki o czwartą lokatę w tabeli konstruktorów.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze