Wolff: Zmierzamy w dobrym kierunku

Po raz pierwszy od wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej w 2021 roku ekipa Mercedesa może się cieszyć z obecności obydwu swoich kierowców na podium. W swoim 300 wyścigu w Formule 1 Lewis Hamilton zajął drugie miejsce, natomiast jego partner z zespołu George Russell był trzeci.

Toto Wolff po wyścigu nie ukrywał ogromnego podziwu dla swoich podopiecznych: „Zespół wykonał dziś kawał dobrej roboty. Staramy się wyciskać maksimum z każdego niedzielnego wyścigu. George był bardzo sprytny i szybki, a Lewis walczył dzielnie jak lew. Nie da się ukryć, że Lewis daje z siebie wszystko. Zawsze jest pozytywnie nastawiony, nawet gdy mierzymy się z przeciwnościami. Nigdy nie odpuszcza”.

Pomimo dobrych rezultatów Austriak przyznał, że jego zespół dalej czeka mnóstwo pracy do wykonania: „Musimy pozostać pokorni, gdyż nasze auto dalej nie jest wystarczająco dobre, aby móc walczyć z przodującymi zespołami. Tracimy do liderów średnio od sześciu do siedmiu dziesiątych sekundy. Po starcie wyścigów nasza strata rośnie do około trzech sekund, ale im dłużej on trwa tym lepsze są nasze osiągi. Przed nami dalej mnóstwo pracy, ale wierzę, że mamy najlepszych ludzi, którzy podołają wszystkim wyzwaniom. Podsumowując, to był dobry dzień i według mnie zmierzamy w dobrym kierunku”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze