Alonso: Możemy kończyć wyścigi naprawdę wysoko, jeśli omijają nas problemy

W domowym wyścigu zespołu Alpine nie zawiódł Fernando Alonso. Kierowca francuskiej ekipy ukończył niedzielne Grand Prix Formuły 1 na torze Paul Ricard na szóstej pozycji.

Po zakończeniu zawodów Hiszpan przyznał, że nawet początkowe problemy z balansem nie przeszkodziły mu w uzyskaniu dobrego rezultatu: „Jestem zadowolony z dzisiejszego rezultatu. Bardzo dobrze wykonaliśmy nasze zadanie, utrzymywaliśmy dobre tempo jednocześnie unikając dużej degradacji opon. Przez cały weekend musieliśmy mocno pracować nad balansem samochodu, ale nawet to nie przeszkodziło nam w ukończeniu wyścigu na dobrej szóstej lokacie. Miałem bardzo dobry start, po którym byłem piąty, aczkolwiek dość szybko spadłem o jedną pozycję niżej, co pewnie odpowiadało naszemu poziomowi”.

Co więcej, Alonso stwierdził, iż jeśli jego zespół będą omijać problemy, to francuska ekipa powinna być w stanie powtarzać takie wyniki w kolejnych wyścigach: „Ten wyścig pokazał, że jeśli na przestrzeni całego weekendu nie mamy żadnych większych problemów, to możemy kończyć zmagania w najlepszej szóstce. Mam nadzieję, że ta tendencja utrzyma się w dalszej części sezonu”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze