Binotto: Wynik jest daleki od oczekiwanego

Mattia Binotto po Grand Prix Francji nie był zadowolony z wyniku, ale doszukuje się pozytywów. Zdaniem szefa Ferrari model F1-75 był bardzo konkurencyjny, co jest optymistyczną prognozą na kolejne wyścigi.

Włoch liczył, że na torze Paul Ricard, gdzie Charles Leclerc startował z pole position uda się przekuć ten wynik na wygraną, ale po błędzie Monakijczyka takie oczekiwania będzie trzeba odłożyć przynajmniej na kolejne Grand Prix: „Chociaż ten wynik był daleki od tego, którego chcieliśmy, wciąż jest kilka pozytywów do wyciągnięcia” – powiedział Binotto. „Przede wszystkim F1-75 był bardzo konkurencyjny, nawet na tak trudnym torze, jak Paul Ricard. Nie ma sensu rozwodzić się nad błędem Charlesa. Takie rzeczy mogą się przydarzyć nawet takim świetnym kierowcom jak on”.

„Carlos miał mocny weekend, zaczynając od kwalifikacji, kiedy zrobił to, czego od niego wymagano dla zespołu. W wyścigu był cierpliwy na wczesnym etapie, a następnie odrabiał miejsca okrążenie po okrążeniu, wliczając w to kilka genialnych manewrów wyprzedzania. Teraz patrzymy w przyszłość na Węgry, gdzie ponownie chcemy walczyć o zwycięstwo”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze