Hill: Jak dla mnie to Sainz jest liderem zespołu w Ferrari

Mistrz świata Formuły 1 z 1996 roku Damon Hill uważa, że to Carlos Sainz Jr swoją sylwetką prezentuje rolę głównego kierowcy w stajni Ferrari.

Sainz dołączył do ekipy z Maranello przed początkiem sezonu 2021 i od tamtej pory jest zespołowym kolegą Charlesa Leclerca, który z kolei we włoskim zespole jest od 2019 roku. Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii Sainz wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1, ponadto dokonując tego po zignorowaniu poleceń ze strony Ferrari. Z kolei we Francji, po starcie z ostatniego rzędu z powodu kary za nieregulaminową wymianę silnika, mógł powalczyć nawet o podium, jednak gdy jechał na wysokiej pozycji i wyprzedził Sergio Péreza, został wezwany do boksów po nowe opony.

Hill uważa, że Ferrari ma spory problem pod względem doboru strategii, ale jednocześnie pochwalił Sainza za jego postawę w swoim drugim sezonie startów w czerwonych barwach.

„Carlos prezentuje się dla mnie jako lider zespołu” – powiedział w programie Any Driven Monday w telewizji Sky. „Wydaje się być bardziej obeznany ze strategią i bardziej zdolny do podejmowania decyzji. Charles jest z kolei szybki i prawdopodobnie szybszy niż Carlos”.

„Jeśli chodzi o komunikację z garażem, myślę, że zespół jest połowie drogi. Nie są ani na początku, ani u celu. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność i powiedzieć «podejmujemy decyzję». Takie zadanie wykonują albo kierowcy, albo stratedzy. Ferrari ma ogromny potencjał. Jeśli uda im się rozwiązać te problemy, będą stanowili duże zagrożenie. Gdyby to nastąpiło w okresie od teraz do końca sezonu, walka o mistrzostwo może stać się bardzo wyrównana”.

Sainz zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc 26 punktów do Leclerca, który nie dojechał do mety GP Francji z powodu popełnienia błędu będąc na prowadzeniu.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze