Horner o Vettelu: Najciężej pracujący kierowca, jakiego kiedykolwiek spotkałem

Szef Red Bull Racing Christian Horner żegna Sebastiana Vettela, który ogłosił zakończenie kariery po sezonie 2022. Wspomina lata 2009-2014, kiedy Vettel był kierowcą jego zespołu i wspólnie razem zdobyli cztery tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów.

„To było smutne, zobaczyć ogłoszenie o zakończeniu kariery przez Vettela. Z jednej strony to było smutne, ale z drugiej strony uważam, że to był dla niego odpowiedni moment.”

Christian Horner wspomina Sebastiana Vettela jako świetnego zawodnika i jedną z najlepszych osób, z którymi kiedykolwiek pracował.

„Był ogromną częścią naszego zespołu. Praca z nim była przyjemnością. Był zaangażowany, nieugięty w pogoni za sukcesami, był prawdopodobnie najciężej pracującym kierowcą, jakiego kiedykolwiek spotkałem i poza tym był naprawdę miłym facetem (...) Miałem z nim niesamowite momenty, jak czterokrotne zdobycie mistrzostwa świata. To były te dni, gdzie Vettel był klasą samą w sobie. To, co osiągnął, odstawia innych w tyle i życzę mu wszystkiego najlepszego na dalszej drodze.”

Szef Red Bull Racing wspomniał również trudny moment, kiedy musiał się pożegnać z Sebastianem Vettelem, kiedy ten przechodził do sezonu Ferrari.

„Po sezonie 2014 chciał pójść w ślady Michaela Schumachera. Decyzja o przejściu do Ferrari, w tym czasie, kiedy Red Bull nie mógł mu zaoferować konkurencyjnej maszyny, była zrozumiała. To smutne, ale w pełni zrozumiałe.”

Źródło: planetf1.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze